Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz rekid #51410 üzenetére

    A Canon M50 ugyan igy osszefossa magat... rettenetesen figyelni kell, hogy a mozgo alakot benn tartsam egy fokuszpontba, hogy ne zavarodjon ossze. (Megoldom, de nem elegans.) Erre gondoltam, amikor azt irtam, hogy a modern technika sokat segit, es ha mar van lehetoseg, akkor azt jol esik kihasznalni.

    Oke, a hintazo gyereket lehet iPhone 13 Proval fotozni, de mondjuk a gokart palyan mar jol jon a tele objektiv...

    (#51409) HThomas
    Aztan megkapod, hogy mire fizettel fel milliot, hogy ilyen gagyi az autofokusz... :(

    Amikor megveszi valaki a D700-at, jo ha ezekkel tisztaban van.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz rekid #51410 üzenetére

    Nem tudom... az 51 mezős AF rendszer (II verzió van a D750-ben) az egyik legjobb dslr af volt. A szélső mezők sokszor kukák ez tény, de leginkább a technologia korlátaiból adódik.
    De a milc sem tévedhetetlen. A mesterséges AI-nek nevezett cucc amit beletesznek csupán előre definiált megoldásokat próbál meg matematikailag kitalálni. Volt olyan eset amikor egészalaknál a háttérre fókuszált mert ott szemeket vélt felfedezni a fa lombjai között - melyek igazából beszűrűdő fények csillanásai voltak. De az is feladt amár a rendszernek a leckét hogy a szemüveges előadó állt egy poszter alatt amin emberi arc volt- és arra akart élesíteni mert az szimpatikusabb volt neki :)
    Ami igazából gond hogy egy új Z6II 980 ezer a D750 meg 300e használtan. (Z6II meg ritka a használt piacon de ott is 750-800 körül kérnek érte... )

Új hozzászólás Aktív témák