Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz Throme #50123 üzenetére

    A dslr fejlesztéseknek vége.
    Én voltam az egyik szkeptikusa a milceknek. 2018-ban a Z6 I generáció bejelentésekor elmentem megnézni a cuccot. És megállapíottam hogy ez nekem sosem lesz... egyszerűen vacak.
    Eltelt 2.5 év. Kijött a Z6 II. És váltottam. Vettem egyet. Majd az első fotózás után gyorsan mégegyet.. és a 2014 óta jól bevált dslr amivel maximálisan elégedett voltam ment piacra.
    5 perc volt átszokni. Mármint D750-ről Z6II-re. Más. OVF -t szerttem. Az EVF meg más liga, de pl apró termékfotónál az hogy a keresőben 100%-on megnézem hogy ott éles-e ahol szeretném és nem 3mm-el arréb az előny. Azhogy van használható nagyon szélső AF mezőm az is jó. És persze hiányoznak a normális méretű hátsó kezelőgombok... meg meg kell szokni hogy pl ne nyomkodjam a makroobin a plusz funkciógombokat, ne tekergessem az élességállítót mert lehet hogy épp rekeszvezérlésen hagytam. (szóval nem bolondbiztos a rendszer, de sok kényelmi funkciót tud). A kereső pl tisztára kapcsolható. Semmi info nincs ha nem akarod.. mert előtte mindent beállíottál pl termékfotónál és csak arra kell koncentrálnod ami a képen lesz. Áramellátás javult. Tölthető powerbankról. És nekem pont előny hogy nem lett sokkal kisebb a váz, és van elfogadható fogása. 2009-ben pl a D3-ban az nem jött be hogy portré állásban nem volt joy elérhető közelben. (af mező váltáshoz nyújtózkodni kellett).
    Nem tudom mennyi Z6II fogyott az országban, de tudom hogy sokan az elmúlt pár évben Sonyhoz pártoltak. A7III miatt pl. A Nikon későn lépett, és a Canon is jó cuccokkal ugrott be.
    Én nem bántam meg hogy maradtam Nikonos. A megbízóim meg még soha nem kérdezték meg hogy mivel fotózom... nekik az a fontos hogy meg tudjam oldani amit kértek. A digitális technika elején (nem az 1 Mp-es kompaktokra gonolok) .. de mondjuk egy D100-as Nikon vagy D2-es pro váz kroppos szenzoros volt. A mai szemmel nézve elég silány képminőséggel, gyenge dinamikával... mégis születtek jó fotók. Pénzért.

Új hozzászólás Aktív témák