Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    válasz Throme #42577 üzenetére

    A Nikon -> Canon váltásnál buktam 30 ezret, de most úgy vagyok vele, hogy kinőttem a kit objektíveket és szeretnék fényerős objektívra váltani, de ha már elindulok ezen az úton, akkor a márkát is jó lenne véglegesíteni, mert ha megszaporodnak az objektívek, akkor utána nagyon nehéz lesz váltani.

    A helyzet az, hogy még most sem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy megéri-e, nézegetve a Nikon objektívkínálatát. A Nikon vázban biztos vagyok, a Canon menüje és gombjai nekem nem jöttek be. Régen úgy gondoltam, hogy a Nikon direkt sz.pat azzal, hogy szétrakja a gombjait, de a Canon váz után rájöttem, hogy ennek praktikus okai vannak és tényleg jobb így. Konkrétan azt nem szeretem a Canon vázon, hogy minden gomb egyforma, egymás mellett vannak és könnyű félrenyomni. A Nikonnál meg ugye szét vannak rakva a gombok és amik egymás mellett vannak (lásd felső LCD-nél pl. a mérési mód és felvétel gomb), azok is különböző méretűek, hogy biztosan meg lehessen különböztetni őket ránézés nélkül is. Nekem ez így utólag szummázva jobban tetszik. Ha anno okosabb lettem volna, akkor elmegyek boltba és élőben is megtapogattam volna a vázakat, akkor ez már a legelején egyértelmű lett volna számomra. :DDD

  • marcitp

    őstag

    válasz Throme #42577 üzenetére

    Én úgy értettem, hogy ezek persze valós dolgok. A sávosodás is, meg az obik felbontóképessége is.
    Helyesen kell(ene) exponálni, nincs sávosodás.
    Az obik meg: 24MP-t ki kukkol teljes képméretben, illetve mikor lesz ekkora a végleges kép?
    1600 széleset nyomtattam már ki A/3-ban, jó lett.
    Ha leméretzed, éles lesz a gyengébb rajz is. A 24MP-ből meg nagyon jókat lehet crop-olni, van előnye ennek a felbontásnak. Egyedüli hátrányát én csak a berázásnál látom, de ahhoz is hozzá lehet szokni.
    Van fotóm 40+ éves obikkal 7200-on, számomra teljesen jó. Én ezért nem látom a fentieket (veled hasonlóan) akkora problémáknak. Utómunkáról nem is beszélve.
    Aki meg plakátra dolgozik, az meg úgyis megveszi a legjobb obikat előbb-utóbb.

    Nem hiszem, hogy a gyártó hagyná, hogy az új, nagyobb szenzoros vázzal ne lehessen használni a régebbi obikat, az öngól lenne.
    Azért a Nikonnak vannak húzásai, amik nem a júzer érdekeit hanem inkább a Nikon zsebét szolgálja.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Új hozzászólás Aktív témák