Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Throme #21328 üzenetére

    Nem akarom linkelni a focus shift jelenséget. Sokadjára. Majd.. egyszer.. mindenki rájön. Bár ebben egyre kevésbé vagyok most már biztos.

    Amúgy tök jó, hogy még privátban is azt kapom a fejemhez, hogy micsoda csúcs cuccom van és élvezzem, meg hallgassak, meg ilyenek. Sokaknak itt fogalma nincs, mire akartam kilyukadni.

    Még azt sem fogják fel páran, amit leírtam. A "sokat" egyenlővé teszik a "mindenki"-vel és ilyenek. Nem. A sok az 90%, van 10% még emellett.
    Akinek nem inge, nem is veszi magára..

    Én kipróbálom még a Sigma 105-öt, mert főleg embereket fotózok, egészalak, félalak, portré, stb. aztán ha szanaszét csúszkálgat a fókusz itt is (hálistennek ígéretesnek tűnik), eladok mindent és nem lesz többé fázisalapú fókuszos gépem, bármerre is induljak el.

    Amúgy azon mosolygok, hogy én leírtam, mit csinálnék, erre megmondja mindenki nekem, mit csináljak. Én nem mondtam meg Nektek, hogy mit csináljatok ... :U #21281-ben Magamról írtam, nem utasításokat adtam másnak és még jelzőkkel sem láttam el az illetőt. Vagy annak a pöcs hozzáállását, á lá #21282. De értem én mit mondtok, csak pontleszarom.

    Na nem azt a részét, ami értékelhető ezekből, hanem azt, hogy milyen a jólétem és milyen mocsok jó a cuccom és hogy ilyennel én inkább fogjam be - és hasonló bullshiteket, ami nem arra mutat rá, hogy 1.4 millióért egy fókuszbajos cuccot kapsz, hanem azt taglalgatja, nekem mennyi lehet vagy nemlehet a pénztárcámban, tehát köze nincs már a témához. Ezt meg nem szeretem.

    Azt viszont igen, ha pörög a topic :) Remélem Ti is élvezitek, jöhet a popcorn.

    [ Szerkesztve ]

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Throme #21328 üzenetére

    Hálistennek elválik az alany a háttértől :)) Ez a kis DOF lényege. Körömnyi szenzoros kompakttal f/8-on lövök olyat, amiben gyönyörűen beleolvad az amazon a dzsungelbe :)) Értékelhető kép lesz. :DDD :N

    Amúgy a bokeh nem tetszik sok Nikkornál, tehát a háttér mosása. Na persze nézegetnem kellett jó ideig sok saját és idegen képet, hogy erre rájöjjek. De az, hogy ha lefotózok egy modellt, rekesztől is (!!!) függ, hogy most a szeme lesz-e éles, vagy az orrnyerge, vagy a szeme mögötti részen a homloka.. ??? Az így a morbid kategória és a gyártók hallgatnak, mint a sír. Kb. 1 kilobájtban leprogramoznám bármilyen vázba, ha tudnám a módját, a számítási kapacitása egy ilyennek pedig az emberi agy matekszámolási képességeivel vetekszik, a műveletet úgy hívják, hogy összeadás és max két számjeggyel kell dolgozni a természetes számok halmazán. Nonszensz, hogy nincs megvalósítva a szükséges korrekció, legalább a kézi finomhangolás lehetősége. Olyat nem is várok, hogy úgy legyen minden Nikkor ilyen tulajdonsága korrigálva, mint a vignetting mondjuk, fullautomatán..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák