Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bprubin

    tag

    válasz eM'82 #12516 üzenetére

    Rég nem írtam ebbe a topikba sem, de azért leírom a véleményemet.
    Rendelkezem a családban d5200 és d7100-as géppel, ezt anno megtárgyaltuk nem egyszer, hogy melyiket érdemesebb megvenni...
    Most eljött az ideje, hogy megyek feljebb egy szinttel.
    Eladom a d7100-at, helyette 5d mark2, és megmarad a d5200-készülék.
    A döntésem teljesen egyszerű volt, szemmel láthatóan,alig (szubjektív) volt különbség 50 1.8g obival állványról lőtt képek esetén, próbáltam a képeket a kit obival 18-105 és 35 1.8g vel is...
    Nekem nagyon tetszett, hogy állványról a d5200 kifordítható kijelzője milyen sokat jelent.
    Amik különbségek voltak és számomra fontosak az ps cc-ben pár perc alatt megoldottam.
    A gombokkal és azok kiosztásával kapcsolatban semmiben nem éreztem a hátrányát a d5200-nak.
    Beigazolódott számomra, hogy felesleges pénzkidobás volt a d7100, mert kezdőnek túl drága és az egyel alacsonyabb szintet képviselő testvére majdnem ugyan azokat a képeket komponálja.
    (Ps segítségével ugyan azt).
    Viszont, amint elkezdtem össze hasonlítani a képeket 5d2 és d4-gyel( tudom teljesen más kategória,de a baráti körömben van), rájöttem, hogy kevés a fent említett két készülék és 5d2 majd d4 a következő lépcső...
    A d5200-ra veszek egy 85 1/8g-t még, mert igényli. (tudom nem dx-re találták ki)

    Én a saját tapasztalatom alapján szeretném kijelenteni minden kezdő számára (ahogyan Én is), hogy felesleges pénzkidobásokba ne menjen bele a gép vásárlása téren.

    Mostanában a d5300 és a d5200/3300 vázakat hasonlítják az emberek.
    Ár/érték arányban, minden nem csak "előzetes" tesztet figyelembe véve, miért jobb a d5200?!
    Nem véletlen "plusz lamella ide vagy oda"...

    És ezt Ti profik is tudjátok!

Új hozzászólás Aktív témák