Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz ImI87 #5947 üzenetére

    Az a baj az LLC-vel, hogy kb semmi értelme a tudatlan user hülyeségének kihasználásán kívül... LLC-vel ugyanis a stabilitás is rosszabb, a nagyobb negatív fesztüske miatt, ami ugye a terhelés megjelenésekor jelentkezik (lásd a Zájecnek linkelt cikk). Szóval picivel magasabb fesz fog kelleni LLC-vel. Ráadásul minimálisan kisebb üres fogyasztás mellett jelentősen nagyobb terhelt fogyasztást eredményez. Amúgy a tüske mérete elsősorban a felvett teljesítménytől függ. Nagyobb teljesítményfelvétel, nagyobb tüske. (Igazad van amúgy, nem lökéshullám, csak nem ugrott be a szó... :B )
    Amúgy nem egyszerűbb, ha úgy gondolod, hogy 1,55V a biztonságos, hogy akkor beállítasz 1,52V-ot, LLC nélkül, és akkor imádkoznod sem kell? :U Amúgy a Giga lapok tápkörei elég hatékonyak, csak épp tudtommal 6 "dupla", erősebb fázis van, és nem 12. A drop pedig azért ennyi, mivel ilyen feszen és órajelen már igencsak kell a kakó a procinak, nekem pl. 4Ghz-en, 1,312V-on 150W felett evett csak a CPU (Uncore nélkül, tehát az a rész, ami a Vcore-ból vette a tápot)!!! :Y (0,1V drop mellett) Namost, mit művelt volna ez a proci mondjuk 1,4V-on, 4200-on? :Y :Y :Y Déjà vu-érzésem van a Kentsfield-időkből.... :D (Ahol a lap tápköre volt a legkritikusabb tényező tuningnál, és 200W+-okat kért a CPU.... Néhányaknak meg a táp adta be a korlátot....)

    [ Szerkesztve ]

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz ImI87 #5947 üzenetére

    Igen tüske ide tüske oda, de ha azt nézzük, hogy llc nélkül 1.4V kapja meg a nagy áramot nem biztos, hogy egészségesebb mint 1.35V llcvel, mivel az az áramerősség növekedésekor lép életbe(ergo az áramerősség hamarabb megurik a fesz csak utána).:)

    Ráadásul ahogy leesik a terhelés hírtelen kaphat nagy feszt llc nélkül, míg llcvel ahogy csökken az áramerősség úgy csökken a fesz is, tehát kisebb tüskét fog produkálni.

    [ Szerkesztve ]

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

Új hozzászólás Aktív témák