Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17724 üzenetére

    Hát, én is azt hittem, most meg, ahogy Boborján mondaná: Pedig DE! :Y
    Nekem 1.82V PLL-lel is stabil volt a winem 220BCLK-val, de most ennek fényében én is nézhetem át a beállításaimat, lehet, hogy az ASRock is többet tud (bár a fix szorzó miatt BCLK annyira nem érdekel). Leginkább 4.0GHz-en kéne végigfuttatni a stabilitás-tesztet, mert kiléptem belőle (amúgy kapásból elszállt), hogy megosszam veletek az infót a CPU-t illető tévedésemről. :R A 21x200-ra is kíváncsi leszek, ha már 20X rendben megy minden.
    Már kezdtem egyébként aggódni, mert hiába lazítottam időzítéseken, emeltem feszeken, folyton kifagyott a W7 az első stress-tesztnél. Megkapta az 1.9V-ot a PLL, aztán máris ment a teszt, videót digitalizálok, közben egy másikat szerkesztek, a harmadikat kódolom divx-be, és még netezek is.

    Keldor papa: Most mondd meg, CPU PLL fesz kell a RAM-oknak. :N Ráadásul +10% GFlops... :U
    A lapomban nem piros az 1.9V, ASUS-ban sem volt, ha jól rémlik. Mondjuk nálam RAM fesz. is 1.7V-tól piros, VTT meg asszem. 1.65V-tól kb., de az auto 4.2GHz 1.55V-os beállítása tutira normál kék.
    De ha BMW001 szerint 1.98V-ot is megadnak neki, akkor vsz. nem lehet gond.
    Szerintem azért más laponként a sárguló/vörösödő sáv (ASRocknál nincs sárga), mert figyelembe veszik a dropot és az alkatrészek minőségét.

    mpierre: Na, látom, nem csak nekem volt ez újdonság. :) Ha CL7-es RAM-jaid vannak, ne csodálkozz, ha kiakadnak CL6-ban. Ha a második időzítés már 7, akkor úgysem nyersz túl sokat. Én, ha akár 1066MHz-en CL6-ra teszem a CL7 OCZ-imet, már bootolás sincs, szóval lehet, hogy erre így nem kimondottan hat a CPU PLL. Inkább RAM sebességet kéne emelned.

    ADAM1337: Francokat. :N Ott Auto-n voltak a feszek, és az a lap is auto-n túl magasakat állított be, szóval simán mennie kellett volna a +1X szorzóval. Aztán kézzel is emeltem, amíg nem sárgult, és nem bootolt be úgy sem. Ez a lap meg simán feláll ua. beállításokkal 20X és 21X200-on, bár utóbbin még nincs stabilitás-tesztem.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák