Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zájec

    veterán

    válasz ImI87 #14555 üzenetére

    "Az én véleményem szerint sokkal érdemesebb CL8-ban használi, jóval kevesebb feszültségen, főleg azért mert a ettől NINCS észrevehető sebességcsökkenés. Meg lehet nézni, az Everest mérések megmutatják."

    ez nagyon igy van , helyes meglátás , egyetértek veled , nekem is ez a véleményem és a tapasztalatom is, mivel már jópárszor végigzongoráztam , merre hány méter.. kitapasztaltam én is... és hát minden az Uncore-n múlik, tehát 1600-s ramokkal is tudsz közel olyan gyorsaságot produkálni mint a 2000-s ramokkal, ha felnyomod az Uncore-t 4ezerre....

    "Ezek miatt a qrva Platinum ram-ok miatt elterjedt a "hiedelem", hogy "a Giga lapok szarok, rossz a memkezelésük, stb...." EZ NEM IGAZ! Érdemben hozzá tudok szólni, mert nekem is Giga UD5 lapom van, és ugyanez az OCZ Platinum 1600 CL7 memóriám."

    ehhez mondjuk hozzájött Qru kolléga elkeseredése amit katt777 a pofátlanság határán is túlfokozott, szidva a GB-t , holott a ram volt hibás amint kiderült utolag...

  • #97544192

    törölt tag

    válasz ImI87 #14555 üzenetére

    nem csak a platinumok miatt szar, hanem a mushkinok miatt is. :DDD

  • katt777

    félisten

    válasz ImI87 #14555 üzenetére

    Valakivel beszélned kéne ezekről az érzéseidről. :U Te értelmezed így a dolgokat, nem én írtam így ezeket. Nem én írtam az ASUS és a GB hibáiról sem, illetve még nem mutatott senki Z600-nál jobb CPU-hűtőt, vagy olyan tesztet, ami legalább nagyjából indokolná az ASRock leszólását. Ha nem lenne jó, elsőként én mondanám meg róla, és sehol nem állítottam, hogy ez lenne a legjobb. Csak megírtam, mihez és hogyan jó, ahogy ti is megírjátok a lapjaitokról, de még a rossz tulajdonságait is többször említettem, pl. hogy amóta megvan, nem találom benne az S3 en. tak. módot, vagy hogy többet droppol a P6T Dlx-nál. Némileg nagyobb, és kevésbé szelektív memóriával arra is emlékezhetnél, hogy az ASUS-ról is megírtam a jó dolgokat, amikor az volt. ;)

    A tuning-ról és a PC-használatról írott mondataiddal teljes mértékben egyetértek.

    Aki olvassa a topicot, az pontosan látja, hogy az OCZ Platinumokkal van gondjuk bizonyos GB lapoknak, jómagam is megírtam többször (ezt nyilván szintén elfelejtetted), hogy az OCZ Platinumok bizony nagyon ki vannak hegyezve. Ez nem változtat azon, hogy az ASUS-nak és az ASRocknak nincs velük gondja.

    Zájec: Ha te leszarod más véleményét, ne várj el ennél többet másoktól. :) Amúgy nálad is valami, a spanodhoz hasonló személyiségi probléma lehet, amiért ha ti írjátok valamiről, hogy jó, az rendben van, ha meg más, akkor az máris nincs. Neked nem tetszett, hogy az én véleményem nem teljesen egyezik valaki máséval, a domináns hímhez csapódó falkatagok véleménye meg nem jelent ezen véleményt illetően többes számot. :R
    A GB leszólásához csak annyit, hogy ált. tettem oda smiley-t, és utaltam Qru problémájára, akkor pedig még nem lehetett tudni a RAM-ok hibájáról. Ebbe belekötni kb. annyira értelmes cselekedet, mint egy HD3870 VGA tesztbe 8.2-es Catalyst-tel. :P
    Sehol nem írtam azt, hogy az ASRock a legjobb, az meg tény, hogy könnyedén és pöccre be lehet lőni, és stabilitási gondjai sincsenek. A többit lásd fent, ergo tartom, hogy a kötözködésed mondvacsinált, ergo szánalmas.

    Chris Kiki: Még mindig nem küldött beállítást hozzá, nekem meg nem sikerült belőnöm őket. Egyébként az is érdekes, hogy a nagy tesztelő még egyetlen teljes beállítást sem küldött a táblázatba, amire jóval szerényebb, és csak ritkán megszólaló fórumtársaink képesek voltak, mert ők érdemesítik ennyire a többieket.

    mpierre: Beírtam a hiányzó adatokat a táblázatba.

    Shkiz0: Az lett volna, hogy ha bármi probléma adódik, nem cseréltethetem ki őket.

    Hogy néhányakkal ellentétben valami pozitívumot is hozzak a topicba:

    Lefuttattam 220MHz-es BCLK-val és 15X szorzóval (3.3GHz) x64 4GB RAM-mal a Linx tesztet 20X (kb. 1 és 1/4 óra), és az ASRock X58 Extreme teljesen stabil ezekkel a beállításokkal is. Sajna a thumbnail-készítésnél szerencsésen felülírtam a képernyőmentést, de nagyjából látszik a dolog, és ide teszem, hátha valaki fel tudja javítani a képet olvashatóra valamilyen szuper fotóprogrammal. Ha meg nem, vagy elhiszitek, vagy nem, majd lefuttatom +1x, ha lesz ennyi szabad időm, úgyis emiatt voltam fent hajnali 1-ig.

    Gyengébbek kedvéért megjegyezném, hogy miszerint az ASRock X58 Extreme stabilan működik 220MHz-es BCLK-val, nem jelenti azt, hogy ez a világ legjobb X58 alaplapja! :P

    Akkor most lássunk egy saját tapasztalatokból adódó összevetést az ASUS P6T Deluxe v2-t, illetve az ASRock X58 Extreme-et illetően, ez pedig a 4.2GHz, azaz turbo ON-nal 21x200MHz. A P6T Dlx ezzel a beállítással be sem bootolt, akárhogy lazítottam az időzítéseket. As X58X ezzel szemben könnyedén elrajtolt, és reggel óta így használom írtam DVD-t, szerkesztettem videót, netezek, és egy Everest benchmarkot azért lefuttattam:

    Természetesen le fogok futtatni egy IBT tesztet is, azzal elbírhat a 212+, mert a CPU feszültsége maradt az 1.280V. Ha lefut, akkor a beállítás táblázatot is bővítem.

    A fentiek természetesen nem jelentik azt, hogy az X58 Extreme a világ legjobb alaplapja.

    Bocs a hosszú hsz-ért, de ha külön írom, akkor meg hsz-gyűjtögetőnek titulálnak egyesek.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák