Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigomark3

    tag

    Sziasztok,

    Lehet, hog volt már a kérdés itt vagy másik topicban, de nem találtam, remélem valakinek van ötlete.
    Adott egy konfig:

    Alaplap: MSI z270 tomahawk arctic
    Processzor: intel i5-7600k @4,8ghz oc
    Videokártya: geforce gtx1060 6gb
    Monitor: HP pavilion 23x 60hz HDMI kábelen
    OS: Eredeti Windows10

    Ez oké. Monitor automatikusan bekapcsol a gép indítás elején, látom a boot képernyőt [F2] gomb nyomással be tudok lépni boot menübe.

    -------------------------------------------------------------

    Kicseréltem a videókártyát és a monitort (de nem telepítettem újra a windowst), így a konfig:

    Alaplap: MSI z270 tomahawk arctic
    Processzor: intel i5-7600k @4,8ghz oc
    Videokártya: radeon RX580 8gb
    Monitor: LG 24MP59G-P HDMI kábelen
    OS: Eredeti Windows10

    Ezzel a konfiggal gép indítás során ugyan bebootol a gép, viszont nem látom a boot screent és lehetőségem sincs belépni a biosba.
    A monitor 75hz freesynces. próbáltam, freesync ki- és próbáltam bekapcsolva is. de átlépi a bootot és már csak a windows töltőképernyőt látom.
    Az RX580 minden kimenetére próbáltam dugni, egymás után, egyik hdmi, másik hdmi, egyik dispaly port, másik display port, és végü DVI de egyiken se adott boot alatt képet a monitorra.
    Az alaplapon van dvi kimenet rákötve a monitort arra sem ad képet boot alatt.

    Viszont ha kiveszem az RX580-at akkor ad boot képet az alaplapi kimeneten az LG 24MP59G-P monitorra.

    Valakinek van ötlete, hogy miért nem látom ezzel a konfiggal a boot screent, és hogy tudnám beállítani?

    Üdv: Márk

Új hozzászólás Aktív témák