Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyi4012

    csendes tag

    Nagy kőágy-egységesítő programot
    indítok az asztalon.Méghozzá azért,mert szörnyen néz ki ez a cifra,6 színű kőágy! :(
    Van fehér,világos-sötét barna és szürke és sárga homok is.
    Ráadásul a türelmetlenségemből az is kijött, hogy mindenféle méretűek lettek a szemek!

    Így, tiszta porzsákba felporszívózom,kiszitálom egységes méretűre,és befestem az egészet szürkére! :K
    Kicsit nagy munka lesz,és valószínüleg többször kell szívnam,de egészen más,szebb lesz az asztal. :)
    nemtudom már hány kiló van fent :( :( :( :F
    De ez abból a szempontból is jó,hogy mindennemű sín egyenletlenséget megpróbálok ezalatt kijavítani,hiszen sokszor a talpfák alá került kőágy okozza ezeket.
    Ha valaki egyébként nem tudná, én nem szoktam a talpfák között leragasztani a kőágyat,így lehetséges ez a javítás.(szerencsére)Illetve a töltésoldalt is egyformára leszórom. :K

    Más:
    Közbe továbbhaladtam a nagy-medence mögötti hegyoldallal(a harmadik szinti sín alattival),illetve a nagy medencébe a tavat "betemettem"(letakartam kartonlapokkal és legipszeltem)mivel mint később kiderült, a tómederbe belegipszeltem,és ez felszívta a vizet :DD :DD -habár ez nem volt ilyen vidám :(
    De mivel már a szivattyút megvettük,így egy virágedényt beépítettem a letakart tómederbe,és ebbe vog csorogni egy vízesés! :D -tehát a vizes ötlet nincs teljesen elveszve,ráadásul tudtam csinálni egy nagyobb(kb.30x20-as) szántóföldet a gipszből öntött kőház elé,egy traktorral,illetve újabb helyek keletkeztek erdők számára! :D
    Elkészült egy kicsi és egy nagy felüljáró is,és egy földút,melynek egyik oldalán egy leágazással egy kerthez vezet.A főállomás déli tároló elnevezésű részét pedig elkezdtem csinálni.Ez annyit tesz h a mostmár "kezdhetem előről" kőágyat csináltam,és pár fűcsomót,peront gázolajtartállyal.A kis limás D445-ös,E425-ös és E444-es dízel és két villany mozdony,pedig sikeres beavatkozással megkapta kiérdemelt dekódereit.
    Az első kettő egyébként nagyon jó kidolgozású,olcsó,csendes,és szép olasz mozdony,és belül a meghajtással és mindennel sokkal elégedettebb vagyok mint bármeik rocoéval vagy pikóéval! Nemgondoltam volna,de a lima még a hobby szériában is félprofi rocot,és belülről rocónál profibb mozdonyt alkot!Ajánlom mindenkinek!(egyébként BYG-nál készlettel sokkal jobban megéri!)

Új hozzászólás Aktív témák