Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Power

    senior tag

    válasz Bagoly #205 üzenetére

    ''Te mit szóltál volna, ha nyolc évesen egy nyílt lábszártörésre a szüleid azzal reagálnak, hogy majd beforr, addig is kenegesd egy kis körömvirág kenőccsel, hogy a legyek ne petézzenek bele. Jelentem engem az édesanyám nem nagyon engedett felügyelet nélkül ki addig, amíg nem voltam tisztában a külvilágban fellelhető vesszélyek elég nagy hányadával.''

    Ezt már a 203-ban megválaszoltam, de az utolsó mondatodban te is leírtad: ''addig''.

    ''A mi macskáink otthon tanulnak. Mi nem szoktuk dobálni kővel. Mi nem szoktuk megmérgezni. Mi odafigyelünk és nem lépünk rájuk. Ezért a mi macskáink, ezeket a viselkedési szabályokat feltételezik másokról is. De valamiért nem hiszem, hogy az utcánkban elhúzó autósnak, az éppen valamiért felmérgesedett szomszédomnak ugyanolyan fontos lenne figyelni a macskáinkra és figyelmetlenségből, vagy ártó szándékkal nem okoznának károkat nekik.''

    Egy rendes családban nem dobálják kővel a gyerekeket, nem verik át, nem ütik el. A világban mégis megtörténhet, hogy megdobnak kővel, átvernek vagy elütnek, de ettől még nem zárkózol el a világtól. Az életben kellenek rossz tapasztalatok is, csalódások is még egy macskának is.

    ''De valamiért nem hiszem, hogy az utcánkban elhúzó autósnak, az éppen valamiért felmérgesedett szomszédomnak ugyanolyan fontos lenne figyelni a macskáinkra és figyelmetlenségből, vagy ártó szándékkal nem okoznának károkat nekik. Ezekre márpedig a macska nem számíthat, maximum megtanulhatja egy két szerencsésen átvészelt példán, hogy nem mindenki rajong ám értük. Ugye nem haragszol, ha ennek nem teszem ki őket?''

    Én nem haragszom, de ne gondold hogy a macskád, ha tudná, hogy miről mond le, akkor úgy gondolná hogy ahogy te. Én elhiszem, hogy te a legjobbat akarod neki, de neki korántsem biztos, hogy az a legjobb amit te annak hiszel.

    Power

Új hozzászólás Aktív témák