Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingu

    csendes tag

    válasz McDuglas #1852 üzenetére

    Koszonom a linkeket, erdeklodessel olvastam oket!
    Tok logikus hogy komplex mechanizmusoknal osszeadodhatnak a DOF-ok. Ma megint tanultam valamit! :K

    Masik oldalrol viszont a 9250 eseteben egy mero erzekelot probalunk megfejteni,
    ami modern es nagyszeru, de megiscsak pontszeru. :DD
    (Bocs, ezt nem birtam megallni.. :B )

    Komolyra forditva: a datasheet szerint 2 die-on vannak az erzekelok megvalositva.
    Gyro + accelerometer, ill. a magnetometer kulon.
    Mi van ha itt is az a szokas hogy hasonloan a mechanizmusoknal osszeadjak a kulonfele merheto ertekeket? Mert miert ne?
    Ezen gondolat nyoman keresgeltem kicsit, es a Pannon egyetem mechatronika jegyzeteben ezt talaltam:
    "Tárgyak pozíciójának, mozgásának, forgásának érzékelését támogató szenzorok közé tartozik a gyorsulásszenzor, szögsebességszenzor, magnetométer. Ma már léteznek szenzormodulok, melyek több ilyen szenzor integrálásából jönnek létre. A modul szabadsági foka adja meg, hány egymástól különböző mennyiség mérését teszik lehetővé. Ennek megfelelően találhatunk 4 szabadsági fokú (3 gyorsulás, 1 szögsebesség), 6 szabadsági fokú (3 gyorsulás, 3 szögsebesség), 9 szabadsági fokú (3 gyorsulás, 3 szögsebesség, 3 magnetométer) modulokat. Ma már 10 szabadsági fokú modult is gyártanak, mely egy barometrikus nyomásszenzort is integrál, ami a barometrikus magasságformula alkalmazásával magasságváltozások mérésére is alkalmas."
    :))

Új hozzászólás Aktív témák