Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pixa

    aktív tag

    válasz szab.tam #2847 üzenetére

    2003. évi CXXXIII. törvény - a társasházakról
    Plusz egy cikk: http://www.femina.hu/otthon/fontos_kerdesek_alberlet

    "Ki fizeti a közös költséget?

    A válasz egyszerűnek tűnik, legalábbis a hazai tapasztalatok ismeretének birtokában: a bérlő. Csakhogy a jogszabály nem egészen így szól. A társasházi törvény azt mondja, hogy az olyan, a közös költséget képező kiadások, mint többek között a társasház közös tulajdonba tartozó épületrészei, valamint az ingatlan fenntartásának költségei, a tulajdonost terhelik, ráadásul függetlenül attól, hogy mire is használja a szóban forgó ingatlant.

    A törvény értelmében tehát bérlőként egyáltalán nem vagy köteles fizetni a közös költséget, hiszen a társasházhoz a tulajdonossal kötött bérleti szerződés ellenére nincs közöd. Természetesen lehetőség van arra, hogy a bérlő és a tulajdonos ettől eltérően állapodjon meg - a tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy ehhez szívesen folyamodnak a bérbeadók.
    A kérdést tisztázzátok még a bérleti szerződés aláírása előtt, hiú reményeket azonban ne táplálj arra vonatkozóan, hogy teljes mértékben kihúzhatod majd magad a közös költség fizetésének terhe alól."

    A kérdésedre azért nem válaszoltam (elnézést amúgy), mivel a szerződés ugye az én értelmezésem szerint január 10-én mondhatni megállt. Nem került megújításra, nem került megsemmisítésre... Abban ~6.300 ft a közös költség fullba, és a bérlőt terheli, mivel a bérbeadó áthárítja! De ugyebár a TELJES közös költség nem igazán jogos, elvégre a bérlő nem tulajdonos, hanem maximum birtokos... :U És ebből kifolyólag nem is vesz, nem is tud igénybe venni a közös költségből mindent. Tehát a legszarabb esetben SEM a teljes kellene, hogy terhelje.
    A törvény amit említek és a cikk is említ 2003-as. Az kimondja azt, ismét idézem: "A társasházi törvény azt mondja, hogy az olyan, a közös költséget képező kiadások, mint többek között a társasház közös tulajdonba tartozó épületrészei, valamint az ingatlan fenntartásának költségei, a tulajdonost terhelik, ráadásul függetlenül attól, hogy mire is használja a szóban forgó ingatlant.". Ez szerintem elég egyértelműen mondja ki, hogy kié a lóvé!

    "...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

Új hozzászólás Aktív témák