Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Howkeddlee #87095 üzenetére

    Nem hallgattam meg velük ugyanazt, így ezt passzolnám. :B

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • krisz242

    tag

    válasz Howkeddlee #87095 üzenetére

    Na jó, akkor megpróbálok pár szót írnia a Verum 1-ről, bár sajnos nem tudom olyan szépen leírni a fejes hangját, mint itt a sokat hallott fórumtársak.
    NFB-29-ről hallgatom a fejeseimet már pár éve, és most a Verummal érzem végre azt, hogy ez az a hang ami nekem igazán tetszik.
    Feszes, ütős, részletes mélyek, semmiféle brummogás, rámászás a többi tartományra, szerintem sokan lennének akiknek ez kevés lenne mennyiségre. Bizonyos felvételeknél én is azt érzem, hogy lehetne több, de én ezt a keverés hibájának könyvelem el.
    Egy ideig megvolt a HE-560-nal együtt, és összehallgatva a mélyei nagyon hasonlóak ahhoz, talán mennyiségre egy picit több.
    Magasakat részletesnek hallom, és lényegesen kevesebb van a Verumban, nekem az NFB-29-cel ez pont jó, a HE-560 sokszor okozott kellemetlen pillanatokat, az néha nagyon bántó tudott lenni.
    Középen nincs különösebb kiemelés, de részletesnek érzem azt is.
    A térnek van szélessége, nem a fejemben szólnak a hangszerek, de nem óriási, ez is a HE-560-ra hajaz, a mélységét annyira nem hallom nagynak, de mondjuk ezeket valahogy annyira nem tudom érzékelni, leírni, úgyhogy helyén kezeljétek!
    Dinamika van bőven, aminek ütnie kell az üt, a transzparenciára sem panaszkodhatom.
    Összességében az NFB-29-cel nagyon élethűnek, hihetőnek hallom. Nem azt mondom, hogy elhiszem, hogy élőben hallgatom a zenét, de nagyon be tud szippantani. Most úgy érzem megérkeztem, és remélem nem fogok egy jó darabig ennél (nekem) jobbat hallani!
    Az ERA 1-hez hasonlítva teljesen más karakter, az egy sokkal nyugodtabb hang, több méllyel, úgyhogy aki olyan hangot szeretne annak nyugodt szívvel ajánlom.
    Az ERA 1-et a HE-560 után/mellett szereztem be, és előszőr unalmasnak tűnt, kevesebb részletet véltem hallani, de ezek csak az első benyomások voltak. Ahogy teltek a napok, hetek, és hozzászokott a fülem, rájöttem, hogy minden ott van ugyanúgy, csak nincs kiemelve, és az arcomba tolva. Az ERA 1 után visszatérve a HE-560-ra, azt néha kifejezetten bántónak éreztem, és tekernem kellett lefelé a hangerőt, hogy jobb legyen. (Azt most már látom, hogy a HE-560-nak egy nyugodtabb, melegebb rendszer kell.)
    Mélyekben viszont a HE-560, Verum nekem jobban fekszik, az ERA 1 nekem valahogy kicsit sok volt, vagy nem olyan ami nekem jó. Nem tudom pontosan mi volt a baj vele, mert rosszat nem tudok róla mondani, csak azt tudom, hogy a Verum jobban tetszik. Nekem ez egy izgalmasabb hang, és ez jobban tatszik.
    Egyelőre ennyi, ezt a kis leírás a saját szubjektív véleményem, biztos sokan másmilyennek hallanák ezeket a fejeseket, úgyhogy kérem helyén kezelni a leírtakat!
    Ha egyszer végre össze lehet hozni egy fejestalit, akkor most már megerőszakolom magam, és elmegyek, akkor minden jelenlévő eldöntheti, hogy milyen a Verum 1.

Új hozzászólás Aktív témák