Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golota

    aktív tag

    válasz Ereshkigal #61833 üzenetére

    Metal műfajra sajnos elég nehéz lőni, már csak azért is, mert talán zenei stílusok közül a legszélesebb műfaj. Vannak köztük stúdiósabb, hangmérnök szemmel (füllel) "igényesebb" darabok (Dream Theatre?), meg az igazi "trve cvlt" (tudod, ahogy a vicc mondja: az igazi black zenekar 1 főből áll, de az első album előtt az is feloszlik).

    Én speciel ettől "szenvedek": 99%-ban metalt hallgatok már vagy 35 éve, ráadásul pont a 90-es évek low budgetből kihozott thrash vonala tetszuk, meg a low fi black vonal. A kocsimban például meglepően jól szól a "rádióbarát" zene, míg az én anyagaim minősíthetetlenül szarul. Emlékszem, mikor mélyládát vettem még 10 évvel ezelőtt (egy másik kocsiba), akkor csak pislogtak a boltban, mert a "csúcskategóriás" mélyládák egymás után véreztek el (azt mondták: búúúúúpppff :D ), míg végre találtunk egy senki által nem keresett, kicsi, zárt ládát (Rockford volt), amivel életre kelt a zene.

    Metal fanként kb elfelejtheti az ember az ajánlott, best buy, általános igényeket jól lefedő audio cuccokat. Marad a kísérletezés. Mai napig használom munkahelyen azt a 15 éve vásárolt headsetet(!), ami döbbenetesen jól szól metallal, pedig nem is zenére készült eredetileg. Ha az ember talál valamit, ami jól viszi ezeket a zenéket, azt meg kell becsülni. Ilyen "találmány" nekem a Grado SR80E, ami sok mindenre biztosan nem ennyire jó, de az általam preferált műfajokra abszolút killer best buy.

    Nem is tudom mit akartam írni, elkalandoztam. :) Ja, valszeg azt, hogy szerintem is félreértették a hozzászólásod.

Új hozzászólás Aktív témák