Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Polllen #94531 üzenetére

    Volt itthon pár hónapig 400s, illetve bő egy hétig hallgattam kolléga 400i 2020-át. Rég volt, hogy az s-t hallgattam, mindenesetre úgy emlékszem, határozottan más a kettő. A 2020 világosabb (de nem túl világos, csak a kettő összehasonlításában), sokkal több (és szebb) magasa van, élénkebb prezentáció. A gyári párnával az S-ben több a mély és a mélyközép, kicsit lassabb is, mint az i, viszont focuspad a-val nekem kitisztult az s, kicsit a mély mennyisége csökkent, viszont feszesebb lett a hangzás. Sajnos i-t nem hallottam focuspad a-val, viszont ha hasonló hatása van, mint az s esetében, akkor szerintem fennáll az esélye, hogy kiheréli, elvékonyítja a hangot. A 2020 egyszerre volt nálam az Anandával; részletesebb a nagytesó, sokkal jobb a mélye, de volt olyan, elsősorban vokál nélküli, középorientált muzsika, ahol nehezen tudtam volna megkülönböztetni a kettőt egymástól. A 2020 nagyjából kiegyenlített hangolású, enyhén magasba húz, az s határozottan sötétebb hang.

    Ahogy Dorien és Miki írják, szerintem is hasonló kategória a kettő, és forrás- illetve preferenciafüggő, kinek melyik jön be jobban.

Új hozzászólás Aktív témák