Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    Ha már úgy döntöttem megtartom az AD700-at (döntésem meghozatalában köszönet illeti a sokszor olvasási nehézségekkel küzdő érdeklődőket), gondoltam ideje megnézni milyen a külső szivacsok nélkül, eddig elvileg az AD900 meg ennek a kivételével mindegyikkel megnéztem milyen teljesen nyitottan. Amikor kivettem alig akartam elhinni, de lemértem, 7mm vastag és kellően sűrű is. Ez számomra rekord, sehol nem láttam még ennyire vastag szivacsot alkalmazni. Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy mocskosul jó lett tőle az AD700, középen és főleg a magasaiban olyan tiszta lett a hangja, hogy alig lehet ráismerni. Minimum egy kategóriát ugrott felfele, egyszerűen zseniális :) A tere még szélesebb és mélyebb lett, de nem esett szét vagy lett eldeformált, ahogyan a HD580 reagált ugyanerre a manőverre. Világosabb is lett kicsit, és bár ettől féltem, de igazán komoly hibát nem eredményezett a kivétel, egy-egy számban tud egy picit éles lenni a magas, ott ahol egyébként is feljebb van kicsit húzva egy adott frekvencia (nem tudom hol, 8-10kHz környékén lehet). A számok többségénél viszont teljesen jó, a gitár soha nem volt még vele ennyire jó, azt még mindig fel kell dolgoznom :D Feltettem utána az AD2000-et is, és persze minden technikai paraméterben elkente, de utána a legkevésbé sem volt rossz visszatenni az AD700-at, holott korábban zavart a mosottsága. Ebből is látszik számomra, hogy valóban sokat tisztult a hangja. A tere viszont valahogy még jobban is bejön, mint az AD2000-é, akkor is ha mesterséges. Eszméletlen, hogy mi lakozik ezekben a driverekben, meg a tágas belső térben, hihetetlen, hogy mire képes alsó-közép kategóriás létére :) Szóval örülök, hogy nem vitték el, ezek után eszem ágában sem lenne eladni, és nem, ez nem egy indirekt ajánlás/hirdetés, inkább jótanács mindenkinek, hogy szedje ki a szivacsokat :) Az AD900-on sajnos kimaradt anno, Szilu ha gondolod, szerintem érdemes megpróbálni, a 900-nak amúgy sem erőssége a mélysége és ez segít ezen a problémán.

    Ja és a DACport biztosan komolyan hozzájárul a fentiekhez a semleges hangjával, egy világosabb forrással már túl világos lehet szivacs nélkül, ezt azért érdemes észben tartani.

Új hozzászólás Aktív témák