Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csakb

    őstag

    válasz Piotrus #5861 üzenetére

    "pl.: Digi III - Digi IV proci (többek közt jobb zajszűrés)"

    Ha még nem kezdted el, próbáld meg a RAW-ban fotózást. Pár hetes-hónapos tanulással, kísérletezéssel a JPG-nél jobb eredmény lehet kihozni belőle, akár a zajszűrést tekintve is.

    "Egy új objektív ,ami tényleg jó minőség 55mm-es tartományig (ugye felette van a 70-200mm f/4L) megegyezik egy váz árával és persze a felsorolt hiányosságaim nem változnak."

    Ezért említettem a Tamron 17-55 VC-t, mint lehetőséget. Ez olyan 120 k körül van, a stabilizálatlan változata 80 k körül. Belátom, hogy felépítésében és szolgáltatásaiban nem egy Canon L szint, de optikailag nem rossz, főleg a kitobihoz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Piotrus #5861 üzenetére

    "ISO 1600 - ISO 12800 (Az érzékenység emelésével konkrétan az ISO 100 1/10-másodpercéről 1/1250-re rövidül a záridő ISO 12800 kiválasztása esetén akkor, ha nem változnak a fényviszonyok.) Ez nekem a tánc ill. beltér fotózásnál nagyon hiányzik !!"
    Aztán ISO 12800-on majd csak győzzed felismerni a képet a zajból... ;] Nekem az 550D-vel már a 3200-as ISO is nagyon-nagyon szükségmegoldás... :U Ha annál több kéne, inkább elő se veszem a gépet. Ebben pedig a 60D se sokkal jobb, ha jobb bármennyivel is egyáltalán.
    Nem lebeszélni akarlak a váltásról, mert valóban a nagy kijelző, kereső, +státusz LCD meg a gyorsabb (???) működés nagyon hasznos tud lenni. De azért ne ringasd magad hiú ábrándokba, csoda nem fog történni, értő kezekben jó üveggel egy 350D is csodákra képes, kevéssé értő kezekben meg egy 5D2 se fogja hozni a WOW faktort... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák