Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz totron #53 üzenetére

    "Az a pici rés nem kevés ember éhezését jelentette például. Szóval mire nyargaltak át anno?"

    A társadalmi pánikra utaltam ami most is sokakban láthatóan feléledt. Minden változásnak vannak egyéni vesztesei. Ezek nyilván mérgesek, de nem állíthatják meg a megállíthatatlan. A másik oldalról a gépkészítők egy csomó munkát kaptak anno, amivel magasabb szintű munkahelyek jöttek létre. Akik meg nem olyan dolgot csináltak amit a szövőgép helyettesített azoknak változatlan maradt az életük.

    A rendszerváltás után fehérváron megszűnt a videoton, aztán pár év alatt az ikarusz. Találkoztam olyan emberrel aki konkrétan az utcán könyörgött munkáért :( Az embernek alkalmazkodni kell a változáshoz. Aki nem tud alkalmazkodni az rosszul jár, de ez nem jelenti azt, hogy a változás rossz lenne. Most is éheznek sokan. Nekik meg lehet, hogy jobb lesz egy változástól.

    "és az véresre dolgoztat/személyes szabadságodban korlátoz"

    Egyrészt ha egy AI dolgoztatni tud akkor már képes figyelembe venni az emberi igényeket is. Egyébként eleve miért dolgoztatna egy AI ... hacsak nem azért, hogy ember(ek) igényeit elégítse ki? Másrészt ez bárkivel megtörténhet AI nélkül is. Ma is több 100 millió ember él kvázi rabszolgaságban, és dolgozik napi 16-18 órát amíg a szívroham el nem viszi. Van olyan EU-s kormány is amelynek kimondott célja az olcsó, kevés munkavállalói joggal bíró munkaerő biztosítása.

    Ha nem lesz OpenAI akkor majd lesz HoShiMinh-AI. Én inkább bízom magam az OpenAI-ra.

Új hozzászólás Aktív témák