Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Algieba #104 üzenetére

    Nem pont a ChatGPT-ről beszéltem, mint a cikk tárgyát képző felhívás sem (bár valószínűleg a ChatGPT 4 volt az utolsó csepp a pohárban, ami kiprovokálta). Hanem, hogy mi képtelenség, és mi nem. Hogy nem látom abban az extrát, hogy ha valami tud "entitásokat" kezelni valami összetettebb világban, akkor kezelje azt is, hogy az egyik entitás ő. Ha direkt olyanra akarod, hogy legyen identitása, akkor pláne (azaz, még csak az sem kell, hogy "magától" jöjjön rá).

    Őszintén, valahol azt sejtem a mögött amiket mondasz, meg mikor mások hasonlókat mondanak, hogy valamiféle varázslatnak gondolják az élőlényeket, és ebből adódik egy hit, hogy öntudat, kreativitás, vagy akár érzelmek (utóbbi aztán igazán primitív dolog), nem hozható létre géppel úgy sem, tehát erre a tényezőre nem is kell figyelni. Nekem meg pont az lenne totál váratlannak, ha nem lenne replikálható géppel. Azt nem tudom, hogy mikor lesz ez reális. Nem állítom, hogy mostanában.

    Enélkül is persze "izgivé" válhat a helyzet. Elég ha csak túl hatékony a cucc pár területen. Ez kb. az atombomba analógiája - túl hatékony, így kevés pszicho/felelőtlen ember is jó nagy bajt tud csinálni mindenkinek.

Új hozzászólás Aktív témák