Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pete_21

    addikt

    válasz #27441408 #12919 üzenetére

    Ehhez is hozzáfűznék néhány dolgot:
    Méghogy a Firefox zabálja a memóriát? Én kipróbáltam a Chromeot is, tényleg minimalista egyszerű, letisztultnak is nevezhető, de a memóriát jobban zabálta, mint az FF. :U
    Amúgy meg miért is baj, ha eszi a memóriát? Nem azért van? Ha a Superfetch megeszik ~1,3 Gb memóriát (nálam legalábbis), akkor a Firefoxtól ne sajnáljuk már azt a plusz 20-30 Mb-ot, az Operához képest. (Mert ugye a Chrome még többet eszik)

    "A Firefox 4-re első ránézésre tíz emberből tíznek az lesz a reakciója, hogy jé, hát ez úgy néz ki, mint a Chrome."
    Hagyjukmá', nem a Chrome találta ki alapjábavéve ezt a mockupot. Amúgy meg a végleges FF mockup baromira nem így néz ki, sokkal kényelmesebb, és letisztultabb, szóval akkor remélem nem jönnek majd ezzel...

    "ne rántsa magával az egész böngészőt egy lefagyó Flash vagy Silverlight, csak azt a tabot, ahol a katasztrófa történt"
    Javítsatok ki, ha tévedek, de ilyen esetben nem a tabot rántja magával, hanem a pluginkezelőt. Amire ők gondolnak, az még nincs beleépítve (sajnos), de a tab lefagyást meg nem a Flash meg Silverlight okozza, mert azok mindig a pluginkezelőt fagyasztják.

    "Mivel mostanában egyre inkább a HTML5-ről szól minden a neten, bevetettünk egy olyan tesztet [10] is, ami ezzel a szabvánnyal gyötri meg a böngészőket. A FF4 itt sem muzsikál túl szépen, a Chrome és a Safari kevéssel ugyan, de megveri"
    Arról nem tesz említést, hogy az Operát viszont alázza... Amúgy meg a Chrome 4%-kal veri meg, ami azért nem sok. Főleg, hogy használat közben semmit nem veszel ebből észre. Ha jól számolom, a Safari meg még kevesebb, mint 9 %-kal veri a Firefoxot.

    Azért én mindenképp megemlítettem volna a cikkíró helyében, hogy ez csak egy nagyon korai Béta kiadás, amiben az új funkcióknak csak kis töredéke van benne, és még a motor is sokat fog fejlődni. És ha már most, ilyen korai fázisban ilyen jó (tesztekben is), akkor szerintem elégedettek leszünk a véglegessel. ;)

Új hozzászólás Aktív témák