Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Topiccsendőr #63257 üzenetére

    Akkor beszéljünk a hüvelygombáról olajokról! :D

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • HSM

    félisten

    válasz Topiccsendőr #63257 üzenetére

    Az első ABS-es észrevételed jogos. Tényleg nem gondoltam bele, satura fékezve kanyarban jól jön, és abból lehet tanulni. :R Ebben valóban nincs tapasztalatom.

    Ami a második pont, az viszont éles helyzet. Voltam már 10cm-re teherautó kerekétől (ott is én voltam hülye btw) illetve ami még nemrég történt, kocsi melelttem lévő külső sávból sávváltás rám a belsőben, másik oldalon meg ott figyelt a villamos... Megoldás nyilván satufék, és a villamossal való intim távolság (vagyiis közelség) felvétele. És végig higgadt voltam, hiába volt centiméterekre a kocsi is meg a villamos is, a fékezést is szépen megcsináltam, bár az égett hátsó betét miatt a hátsóval azért rajzoltam pár nyolcast. :D Eszembe is juttatta, hogy már tényleg kéne bele ép betét. :B
    De ugyanez volt, amikor tempónál kijöttek elém a buszsávba, még emlékszem is, hogy káromkodok magamban, miközben szépen végigcsinálom a megfelelő vészfékezés+kikerülés technikát. ;)
    Nem tartom magam terminátornak, be kell gyakorolni, és akkor megy, én így gondolom. :R
    No, meg én kicsit mindenhol azt lesem, honnan fognak az életemre törni, mikor motorozok, szval nem lepődök meg, ha ez néha ténylegesen be is következik, igyekszem is elkerülni ezeket a szitukat, amikor is csak lehet előrelátással.

    (#63260) V.Stryker: Van egy olyan rossz érzésem, hogy nem ugyanúgy fog megállítani egy 300KG-os szerelvényt, mint egy 110kg-osat.

    (#63261) persuader: Avid Juicy 5 185mm-es tárcsával. Elég harapós fajta. De rengeteget mentem haverom 203mm-es Juicy 5-össel szerelt bicajával is. ;) Nekem mondjuk ahhoz sanszosan gyenge lett volna már a teleszkópom, azért került előre csak 185-ös tárcsa, így is tekergeti azért. :D

    Míg fiatal voltam és bolond, addig eléggé toltam neki rossz utakon. Ott meg ha akarod, ha nem, csúszkál alattad mindenfelé a bicaj. +vízmosások, kövek, homokos részek, erre dől, arra dől, így lejt, úgy lejt, itt fa, ott fa, ehhez képest motoron azért egyszerűbb az élet. :)

    Euroringen tuti nem érnélek utol, egyszerűen azért, mert nincs benne rutinom. :) Én inkább békésen túrázgatós vagyok, mint csapatós motoron. Kerékpáron már épp elégszer törtem ki a nyakam, ott már "kiéltem magam" szerencsére. :)

    (#63262) KoVee84: Igen értelek. Bár az S1000RR nem az ABS, hanem az 1000X jobb fék+futómű+gumi (+talán geomateria?) kombó miatt tehetné meg ugyanezt. Mikor tesztvezettem azt a bizonyos asszem 2013-as GSXR1000-et, alaposan teszteltem a fékjét, és iszonyat, mit tud. Szóval tényleg, ha összef*som magam úgy koncentrálok sem tudnék a büdös életben az SV-vel közel akkorát sem fékezni, mint azon a motoron a legelső tesztvezetés alkalmával az első kemény fékezés próbánál csont nélkül megtettem. :U Ha más meséli, tán el sem hittem volna, micsoda difi van. Mondjuk nálam még a gyári atomgagyi gumik vannak az SV-n, ha majd elkoptak, jelzem, mennyiben voltak ők a hibásak. Bár tuti nem csak rajtuk múlt, mert a GSXR-en két ujjal húztam, az SV-n meg húzom akár 4-el is erőből, az meg ugye nem a gumi problémáját jelzi. :)

    Ami az alázatot illeti, igyekszem az maradni, és igyekszek másokat is óvatosságra, és a természeti törvények tiszteletére bíztatni. Ugyanakkor fiatal vagyok és még mindig talán kicsit bolond, lehet, nem mindig sikerül ezt átadni, vagy megvalósítani. Eddig szerencsére nem lett perec belőle, bár néhány esetben ez sajna inkább a szerencsémen múlt, mint a tudásomon. Ezen igyekszem változtatni. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák