Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archer

    őstag

    válasz stifi #15927 üzenetére

    "majd el kell hogy számoljanak a lelkiismeretükkel idővel, én bármikor el tudok számolni a sajátommal" - Ennyi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

  • tutis

    őstag

    válasz stifi #15927 üzenetére

    Ezzel csak az a baj hogy én egy elég neves banknál dolgozom, túléltem eddig minden évben a leépítéseket (tavaly kb 500 embert küldtek el), rengeteggel tartom a mai napig a kapcsolatot, diplomás emberek, akár 20 éves munkatapasztalattal is, akár igazgató posztról távozott is, többszörös diplomás is, és rengetegük nem tud elhelyezkedni tudásához méltó állásban. Hidd el, nincs az Ő fejükben semmi gond, ne hidd azt hogy Te vagy az a kivételes ember a világon aki megfelelően gondolkodik, és megdolgozott azért amije van és ahova eljutott..
    MBA-s diplomás nem egy van közöttük, mégis munka nélkül van. El szeretném hinni hogy mennyire igazatok van, és nem kell ide szerencse meg ismeretség, simán besétálsz egy álláshírdetésre, megmutatod a papírjaidat, és máris aláírhatod a munkaszerződést..De sajnos a valóság amit látok nem ezt mutatja. Olyan emberekről is beszélek akik olyan állásból küldtek el akár 15 év munka után amiről Te álmodozol. De ezek a leépítések se mindig az értelemről szóltak, sok évben csak számított hogy hogy helyezkedel, nem a munkád érdemi része...Ja és mivel más banknál is van rengeteg ismerősöm, ez sajnos nem egyedi sztori, máshol is vannak érdekes dolgok..A pénzügyi munkaerő bajban van, többszörös túltelítettség van..Ráadásul aki azt hiszi hogy kifele lábalunk, hát sajnos nem így van, magyarország egyre nagyobb bajban van pénzügyi téren, a befektetők viszik kifele a pénzeket, az itt megszerzett hasznot más térségekben fektetik be,stb.. tudnék mesélni de felesleges, szerintem ti is tudjátok..
    Persze van olyan ember is akinek bejön az élet, jó állása van és hamar elhelyezkedik bárhol, de a nagy többségüknél nem így van. És még1x mondom, hidd el, nem mutogatnak ők a szomszéd kertjére vagy nőjére..

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/tutisgsxr

Új hozzászólás Aktív témák