Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z123456789

    addikt

    válasz norbert1998 #122862 üzenetére

    A részletes cikk ellenére ez egy akkora szürke terület...főleg akkor, ha te mondjuk tisztában vagy mindennel, de aki ellened akar intézkedni az meg nem, és mellé még büdös paraszt is.
    A cikk megjelenése után kaptam én is az ívet egyből ismerősöktől, akik tudják, hogy van egy enduróm. :D Aztán cserébe elküldtem nekik a hétvégi motorozásról a képeket. :D
    Ordas nagy általánosítások mennek a cikk nyomán. Az unatkozó billenytűharcosok, meg gyalogtúranácik beindultak egyből.
    u.i.: imádok gyalogtúrázni (is)

  • Geresics

    addikt

    válasz norbert1998 #122862 üzenetére

    A földúton szabad, ha azt nem tultja semmi. Földútról (vagy bármilyen útról) letérni, azaz az erdőben motorozni nem szabad. Sajnos (mint sok más jogi esetben is) itt is úgy van megfogalmazva, hogy lehessen a jogértelmezésen vitatkozni.
    A tájvédelmi övezetek ki vannak táblázva, vagy legalább sorompó van, amin akkor sem szabad bemenni, ha nyitva van a sorompó (hozzád se mehet be senki attól még, hogy tárva-nyitva hagyod az ajtót). Natura2000 nagyobb szopás, mert azt nem mindig táblázzák ki, de elvileg Neked tudnod kellene, hogy hol van, ami szerintem nem elvárható idegen környezetben (nyilván aki akarja a térképen megnézheti, de képtelenség előre megnézni, ha azt sem tudod merre fogtok menni).
    A HRSZ már a cinkesebb, mert honnan kellene tudnod, hogy melyik útnak van HRSZ-e? Nagyobb városok még csak-csak felteszik a HRSZ-es térképet a honlapjukra, de a városon kívüli részt már cinkes beszerezni... Itt én a sima térkép adatbázisokból szoktam kiindulni, azonban azokat meg sokszor beszántják. Persze, a paraszt nem hülye, van egy 3m széles út, a telke mellett mondjuk 1000m-en, az 3000m2 plusz terület!

    #122863 > z123456789
    Igen, sajnos én is találkoztam már olyannal, aki valamiért kevesebbet tudott nálam a dologról, bár szinertem csak úgy csinált, mert teljesen kultúráltan és tisztelettudóan beszéltem vele végig (meg is lepődött először), és mikor mondtam neki, hogy semmi baj, bátran hívja fel az irodát, vagy a főnökét, vagy akárkit, akkor mondta, hogy nem olyan fontos, mert amúgy is normális gyereknek nézek ki, és menjek nyugodtan... :DDD
    Jah, felhívnám a figyelmed az internet 1.sz.szabályára: sose olvass kommenteket! :DDD

    #122865 > z123456789
    +1 :K

    #122866 > persuader
    Spam alá spammelni nem tilos! Ahol megláttam a cikket megosztva, oda dobtam egy kommentet, de önnállóan nem spammeltem vele most, S-kü! :DDD

    #122868 > norbert1998
    Mi a múltkor a TET útvonalon mentünk, és az tűnt fel, hogy egyszer csak egy magánterületen belül vagyunk, ahol épp dolgoztak is. Odagurultam, tisztességesen köszöntem, megkérdeztem, hogy "há' ez?" mondták, hogy magánterület. Mutattam a térképet, ők megvonták a vállukat, kértem útbaigazítást, aztán elbúcsúztunk. Külön érdekes számomra, hogy ahol vége volt a magánterületnek, ott konkrétan volt kék jelzés a fán, tehát az országos kék túra is elvileg ott menne! :F

    #122869 > norbert1998
    kész! :R

    #122873 > z123456789
    Pedig a kitáblázás kötelező volna! :K A Mecseken majdnem mindenhol ki is van táblázva az övezetbe vezető utakon! Persze vagy 5 olyan útról tudok, ahol nincs. Ha valaki ott megy be, és rögzíti a nyomvonalat, akkor meg tudja mutatni, hogy ott ment be. Ez jobb kibúvó, mint elmenekülni, erősködni, vagy az "eltévedtem" duma...

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák