Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • slecht

    aktív tag

    válasz kanyazsombor #28793 üzenetére

    Itt nem a töltés mértékéről van szó, hanem a kijelzés pontosságáról. Amit az android tudomásom szerint egy táblázatból szed, aminek a batterystats az alapja. A lényeg az, hogy a főzött rom-ban benne van a "főző" batterystat-ja, ami viszont a te akksidhoz nem biztos, hogy jó. Én így látom.
    De bocsi a belepofázásért.

  • Imdre

    aktív tag

    válasz kanyazsombor #28793 üzenetére

    Jó a meglátásod, ezért írtam én is amit...
    A fesz értékek magában az "akkumulátorban" vannak eltárolva, ezért sem lehet a telefonvásárlásnál helytelenül közölt "formázni" kell technikát bevetni. A stasztikai fájl törlése Slecht barátom egyetértésével is csak a kijelzés pontosítására való. Minden egyéb más módszer, ami befolyásolná az akku védőelektronikájának működését (mert lehet) csak arra jó, hogy hazavágjuk az aksit - többen próbálták ezt a módszert "sikeresen" tönkretéve a akkumulátorukat.

  • domerator

    veterán

    válasz kanyazsombor #28793 üzenetére

    No...

    Attól tartok, hogy ezt az egész akku figyelést a droid vagy sokkal bonyolultabban, vagy sokkal egyszerűbben csinálja, mint ahogyan mi gondoljuk.

    Inkább leírom a tapasztalatomat:

    Párom GÉSZ telefonján (galaxy ace) gyári 2.3.3 fut. Elég rendszertelenül tölti, ahogy éppen a helyzet hozza. Pár hónap alatt eljutott odáig, hogy "pillanatok alatt" teljesen feltöltődött a telefon, cserébe igen gyorsan merült. Az én logikám szerint az következett be, hogy a több hónap alatti rátöltögetések alatt (és nem mindig fullra töltötte) a droid a 100%-ot valahova 4V alá lőtte be magának és persze ezzel kevesebb kapacitást engedélyezett, valamint ezért volt gyors a töltés, mert hamar elérte azt a 3,8-3,9 voltot (csak hasraütésszerű számok!).

    A kezelés a szokásos volt: full töltés bekapcsolva, majd kihúz, telefon kikapcs és full töltés plusz félóra kikapcsolva, utána batterystats törlés rögtön bekapcsolás után. Ezt 2-3x megcsináltam és helyrejött a dolog: sokkal hosszabban tölt fel és jóval tovább bírja.

    Nem lennék meglepve, ha valahogy úgy működne az egész, hogy van valahol a droidban (kernelben?) egy alap referencia fájl, ami std. 3,7V-4,1V között írja le az akku kapacitását. Amikor új a telefon, vagy romcsere történik, akkor ez alapján lövi be magának a kb. százalékos töltöttséget (összeveti az akku tényleges feszültségét a referenciával) majd a használat során a batterystats alapján korrigálja ezt a mérést. Ezért lehetséges szerintem az, hogy ha romol az ember és nem 100%-on csinálja, akkor romcsere után valamikor hirtelen százalék esés lesz, mert ugyan a referencia alapján elkezd visszaszámolni, de valahol "rájön", hogy a mért érték nem felel meg a referencia értéknek és hirtelen korrigál.
    Elvileg kalibrálás nélkül, rendszeres full töltéssel is be kellene állnia a mérésnek a helyes értékekre, a kalibráció szerintem csak ennek a gyorsítására való.

    Ja igen... kihagytam, hogy maga az akku soha nem fogja a droidnak megmondani, hogy hány százalékon áll... csak feszültség értéket tud produkálni tudtommal, ezért kell a droidnak valamiféle referencia, hogy tudjon százalékot számolni.

    [ Szerkesztve ]

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Aktív témák