Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    ludsimon vajon már kilőtt, vagy elege lett és most gyújtja rá a garázst a vasra?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Bogyó bá' #57320 üzenetére

    Lehet, hogy beleteker még pár csavart a karbiba, mert kevés.

    Én is mindjárt lemegyek megnézni a dögöt, mert valahonnan csöpög az olaj és fingom sincs, honnan. Csak mindig friss olajfolt van alatta.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57328 üzenetére

    Nagy tévedés. Baromira függ attól, hogy a motor milyen fordulaton dolgozik üzemszerűen.
    A sport olajak magasabb fordulatú és jellemzően melegebb motoroknál dolgoznak jól, jobb a hőtűrésük. Viszont alacsonyabb fordulatú és hidegebb motorokban - mivel nem ég el rendesen - lerakódik a kipufogóban.

    Egyéb olajak jók az alacsonyabb fordulatú hidegebb motorokba. Ezek alacsonyabb hőmérsékleten is elégnek rendesen, de magasabb fordulaton baromi rossz a kenésük. Magasabb hőmérsékleten nem látják el a feladatukat.

    Ennyi dióhéjban.

    Egy gyári robogóba beleönteni a sport kategóriás drágább olajat többet árt, mint használ, mivel azok nem dolgoznak olyan nagy fordulaton és hidegebbek. Teleköpik a kipufogót, aztán 1-2 ezer kilométerenként lehet kipufogót takarítani. És nem ám csak megtörölni a száját.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57337 üzenetére

    Vajon!?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57345 üzenetére

    Az olaj mennyisége a fordulatszám függvénye is. Most nem olvasok vissza, de a tied levegős, vagy vizes?
    Azért az olaj nem hűti ám a hengert. Vizesnél látnád a hőfokmérőt. Levegős meg baromi gyorsan bemelegszik. Ha utóbbinál szar a hűtés, az folyamatos üzemben nem 20 perc után jelentkezik, hanem kb 3 perc.

    Tehetsz egy másik próbát is, amivel biztosan nem nyírod ki a gépet: Önts egy kis olajat a tankba is a benzinhez és kész. Lehet, hogy picit füstölni fog, de legalább megtudod, hogy az olajzás-e a probléma.
    Mellesleg az olajpumpa az olajcsövön épp csak nyomja az olajat. Nem kell annak spriccelni, vagy ilyesmi. Nekem egy kb 3mm belső átmérőjű átlátszó csőben alapjáraton kb 5 motorfordulatonként moccan 2mm-t az olaj. fullgázon kicsit többet, de nem sokkal.

    A másik, hogy az alapjárati beállításnak sok köze nincsen a full gázhoz. Attól, hogy alapjáraton dús, fullgázon még lehet szegény a keverék. Ahogyan az alap, ahogyan tanácsolják is többen: Előbb az alapjáraton lődd be rendesen a benzin-levegő keveréket, aztán jöhet a többi.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57350 üzenetére

    "...lecserélem 75mm-esre a fúvókát"

    Az kb. egy SSME fúvókaátmérője. Na az lesz ám a kilövés. :-D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz 30z.Samu #57383 üzenetére

    Csodás. Csak tudnám, egyébként hogyan akarta végrehajtani az akciót. Lelök? Fejbe vág (bukóban)? Vagy nem tudom.
    Hmmm. lehet, hogy más előnye is lenne pl. egy bedugós killswitch-nek. Annak a fajtának, amit be kell dugni, Neked meg pl. az övedre van csatolva a "póráz" másik vége. Ha lekapnak a mociról kihúzódik és leáll. Esetleg meg lehet spékelni egy riasztóval. Ha kíhúzod gyújtáson, akkor megszólal a riasztó.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz 30z.Samu #57390 üzenetére

    Nem vagyok egy ijedős, de én is szoktam nézni a tükröt. Mondjuk elsősorban akkor, ha nem áll mögöttem senki, mivel volt olyan, hogy álltam a lámpánál - még a másik speedfighttal -, és egy közeledő autós nekem jött. Nem nagyon, de azért előre lökött vagy fél métert. Ha meg már állnak mögöttem, azért gondolom, rám dudálnának, ha látnak valakit közeledni, de akkor is bele nézegetek a tükörbe. Mondjuk aki az én 112 kilómat csak úgy fél kézzel lekapja a járgányról, az meg is érdemli a sikert. Pláne, hogy általában némileg előre dőlve szoktam ülni, mikor állok a lámpánál.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57458 üzenetére

    A XADO-t ismerem. Autóban is használtam évek óta. A 2T-nél könnyen el tudom képzelni, hogy ahogyan "feltapad" a hengerfalra, az addig egyébként harangverőként dolgozó dugattyúnak hirtelen "túl jó" lett az illesztése. Olyan lett, mint egy baromira passzentosra fúrt új henger. Na most. Könnyen lehet, hogy azért gyengül el 20 perc után, mert kellően bemelegszik a nyelezett motor és a dugó kezd szorulni. A beköpést meg simán csinálhatná ettől is, hogy a visszafogott "szoruló" dugóhoz már túl dús a keverék és nem olajban, hanem benzinben.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57464 üzenetére

    Én sem mondtam, hogy negatív. Egyébként azt sem, hogy ez ártott volna neki. De, ha egyébként sokat javított rajta és kopott volt a hengerfal, akkor a sok olaj biza javít a kopott motor kompresszióján. Pl nekem a régi szanaszét kopott hengeremmel be sem indult, ha az olajpumpa mellé nem öntöttem a benzinbe is olajat. Füstölt, mint a barom, de hidegen csak így volt benne annyi kompresszió, hogy be lehessen indítani.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57469 üzenetére

    Nekem mára meg volt a napi adagom. Reggel mentem Szigetszentmiklósra vele. Az innen 30km volt. Azt hittem, hogy késésben vagyok, erre 6:30-kor pattantam fel a lóra és 7:17-kor értem oda.

    Ma összesen 67km.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Feldobok egy újabb témát.
    Mivel nem vagyok túl alacsony, ezért az "ülésben" ülve a lábaim már picit felfelé állnak. Szerintem nem a 192 centit vették alapul 112 kilóval a gyártók. Ok, szeretek rohangászni a döggel, ám túl sok nehezedik a farkcsontomra közvetlenül. Gyakorlatilag inkább az ülepem hátsó részével "ülök". Mindig, mikor lefutom a napi utamat (2x17km), fájó farkcsonti résszel szállok le.

    Van valami tippetek? Párnázzam ki jobban az ülést, hogy picit magasabb is legyen? Lábtartót ugye elég nehéz lenne lejjebb vinni.

    Lehet, hogy vicces dolog, de rendkívül rossz. Tegnap hosszabbat mentem, és muszáj volt megállnom, mert már nem bírtam ki.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57546 üzenetére

    Na kezdem. Nem leszólásnak, de azért mondok pár dolgot.
    Egyrészt a Xado benzinbe öntve feloldódik. Tehát nem az van, hogy az tank aljára leül a trutyi és az jön ki belőle benzin helyett, amitől eldugul a fúvóka. A Xado-ban kerámiarészecskés vannak. De ezek nem akkorák, hanem mikroszkopikusak. Ezeket keverik el egy hordozóanyaggal. Ez a gél. Illetve van, hogy valamilyen olajjal keverik, de nem az olajtól lesz a termék Xado, hanem a benne lévő anyagtól. A hordozó anyag semleges.

    A tankba öntve semmiféle dugulást nem okoz és átmegy a benyaszűrőn. Ha nem így lenne, akkor nem ajánlaná a gyártó sem, hogy a benzinhez öntsd.
    Kb mennyi olajat használtál el, mióta beleöntötted?
    Szerinted mennyi olaj fogyott el a beöntéstől addig, hogy feltűnt a változás?
    1:50-es keverésnél 50l benyához használsz el 1 liter olajat. az annyit jelent, hogy mondjuk fogyaszt a robogód 3l-t, akkor - ideális esetben - 1600km alatt fogyaszt 50L benzint és 1l olajat. ha ezekhez az arányokhoz számítunk, akkor 800km alatt fogyasztasz fél liter olajat.

    A Xado nem csodaszer. Mármint az, de azért akkora csodákra nem képes. Tudja, amit tud. Ezt én is tapasztaltam. Viszont az olajpumpát nem nagyon fogja megjavítani. Az olajpumpa fordulatszáma nem nagy. Ugyanakkor a Xadonál is vannak körülmények, amiknek teljesülnie kell, hogy kifejtse a hatását. Pl hő és súrlódás. Ez az olajpumpában nincs annyira meg, mint a hengerben. Ami lerakódik, az nagyon kis mértékű. Ha az olajpumpa megjavult volna, az azt is jelentené, hogy annyira gatya volt, hogy orrán-száján ömlött volna belőle az olaj a földre. Az már mondható rossznak. Egyébként véve meg az olajpumpánál nem annyira számít a passzentos illesztés, mivel az olaj sűrű. Tehát egy olajpumpa, ami már nem nyomja az olajat már annyira kopott kell, hogy legyen, hogy már szinte nincs is súrlódás. Ergo a Xado sem tud a súrlódástól beépülni.

    Nem kötözködöm, csak leírtam.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz huszi.gyb #57584 üzenetére

    :D :))

    ludsimon: Én csak a technológiai részét mondtam el. Ezek a részecskék is olyanok, hogy kell nekik a meleg. Az alapjáraton járatás is azért kell neki, nehogy idő előtt kiköpje illetve feltapadjon, ahová kell. Utána meg a folyamatos járatásban "bekopik".
    Tudjuk, hogy jótékonyan hat a Xado a motorokra, ezt én is tapasztaltam már.

    Egyébiránt a gyári légszűrőről meg egyebekről. Hiába is vesszük az átmeneteket a fogyasztást egy sűrűbb légszűrő inkább növeli, mint visszafogja. Meg kell találni a helyes párosítást. Nyílván a hengerben van némi tartalék. Jobb, ellenállásmentesebb légszűrőhöz valóban nagyobb fúvóka kell, de a benzin/levegő arány marad. Ha a nagyobb mennyiségű keveréket a henger fel tudja dolgozni, akkor jobban is megy. Igaz, a fogyasztás is nő. Nagyobb ellenállású légszűrő=kisebb fúvóka=alacsonyabb fogyasztás=kisebb motorteljesítmény.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Erre van tipp?

    Mellesleg ma felvettem alapjáraton a hangját. Valami fémesen kopácsol alapjáraton. Tűgörgő? Azt még nem cseréltem ki, mert rosszat kaptam.

    HANG

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #57593 üzenetére

    Igen. A tűgörgőre gyanakodtam. Eddig egyébként nem volt ez a hang, illetve nem volt ennyire hallható.
    A hengerben, a főtengely csapágyakban és a szimeringekben most van 1020km. Az új vízpumpa is lefutott már közel 600-at. Eddig jó.
    Csak az a francos ülés... Arra kellene valami megoldást találni.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57592 üzenetére

    Erről lemaradtam, de korábban írtam, amit a neten is megtalálni. Ha sport kipuff kerül rá, akkor a hasznos fordulatszám tartomány is eltolódik. Egyrészt növekszik a teljesítmény, másrészt ezt magasabb fordulatszámon adja le, harmadrészt sokkal kisebb tartományban. Ez annyit tesz, hogy - csak szemléltetés képpen - van egy gyári motorod mondjuk 5le-vel. 4000-nél lead 4le-t, 5000 és 7000 között az 5-öt, 8000-nél csak 3-at. Rákerül egy rezó és mondjuk 8 lovas lesz. 6000-nél lead 3-at, 9000 és 10000 között a 8-at, 12000-nél 4-et. Nyílván nem így van, csak érzékeltetésnek írtam.
    A megváltozott karakterisztikához kell állítani a karbit és a variót is, különben meg van az esélye, hogy rosszabbúl fog gyorsulni, mint most, mert mondjuk a varió olyan tartományban vált, ahol a motor egyébként még gyengébb, mint a "gyári" kipufogóval volt.
    Nagy nehezen felgyorsul, varió eléri a végét, aztán már a motorfordulat emelkedik és ott adja le a teljesítményt. Lesz egy szarul gyorsuló géped ami aztán nagyobb végsebességre lesz képes. Viszont lehet, hogy olyan tartományban fog váltani a varió, hogy nem, vagy alig lesz képes gyorsulni. Lehet, hogy a motor olyan gyenge lesz, hogy fel sem képes gyorsulni a megfelelő tartományig.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz wolf13 #57659 üzenetére

    Ez egy Speedfight. Peugeot FL1 blokk, hogy rohadjon meg. :-)

    Nyugi. Vicces, de most mióta esik az eső, az enyémnek is érdekes hangja van a varió oldaláról. Ez az enyémhez képest csöndes. Csak az ékszíj nyöszörgését hallom, de az semmi. Na meg az önindító bendix-et, ahogy beleéreget a fogaskoszorúba.

    Ennek szerintem teljesen szép hangja van.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz wolf13 #57679 üzenetére

    Robbantott rajzon sem találtam semmit, hogy lennie kellene ott valami tömítésnek. Mikor én megvettem az enyémet és látszott, milyen kezekben volt, akkor néztem a dekni alatti részt. Nekem konkrétan rozsdás volt a varió és a hátsó tárcsa is, illetve tele volt a fehér oxiddal az aluból, ami erős vizesedés, vagy párásodás eredménye. Bár ott úgy gondoltam, hogy ezt a motort hónapokig télben, sárban, fagyban szabad ég alatt tárolták.

    [link]
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Én nem sokat szólok hozzá. Főleg kérdezek. Elméletből sokkal jobb voltam, mint gyakorlatból. Évekkel ezelőtt nagyon motoroztam, de több, mint 10 év után visszaülni olyan volt, mintha soha nem ültem volna motoron. Ez volt 4 éve, de robogóval kanyarokban még mindig baromi óvatosan dőlök be. Az Erzsébet hídról lejövet visszakanyarodva a rakpart felé pedig gyakorlatilag nem dőlök be és nagyon lassan megyek. Egyszerűen belém van programozva. Mondhatni félek.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz DigitXT #57687 üzenetére

    Azt a kanyart autóval is utáltam. Annyira hülyén csinálták meg. Jobbos, visszafordító, szűk, tükör aszfalt és az ív külső felé dől.

    Én nem tudom. Valahogy visszafogom magam a bedöntéstől. Talán azért nem tudom megszokni robogóval, mert régen csak négykerekűm volt. Az előző Speedfight volt az első kiskerékű. Apám. Na amikor azzal először mentem, hát az érdekes volt. Szinte kevés volt az egy sáv.
    Jó, hogy nem Jog-ot vagy Sephiát vettem. Ennek is 12"-os a kereke, de 120/70 és 140/70-es papucsok vannak alatta.

    Minden esetre tudok motorozni a magam módján. Semmiképpen nem megyek bele olyan manőverbe, amiből rosszul tudok kijönni. Inkább benne hagyok magamhoz - önbizalmamhoz - mérten némi tartalékot.

    Mondjuk ma - is - volt egy extra sietős hülye egy roki matricás Hi-Ace-el. A barom előbb a hegyalján lefelé ledudálta az előtte lévőt, hogy ki tudjon menni a buszsávba. Csak ki akarta kerülni az álló sort. Aztán a hídon már nem ott ment, viszont simán kijött a buszsávba megint, mikor én épp mellette voltam. De annyira mellette, hogy simán látnia kellett volna. Már semmi helyem nem maradt. a jobb hasidom, vagy a kipufogó (nem tudom, melyik) már súrolta a szegélyt. Ő meg lekoccolta a tükrével az enyémet. De akkor is csak azért vett észre, mert hirtelen rákoppintottam az oldalablakára. A legérdekesebb, hogy a jobb egyen egy nő ült, aki végig kifelé nézegetett jobbra.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz korcsillio #57692 üzenetére

    DuckTape? ;)
    Azt már Savage-ék is megmondták, hogy mindenre jó. :)

    Én a mozgalmasabb videókra inkább vettem egy rosszabb telefontokot, amin van övcsat és kivágtam belőle ott, ahol a kamera van. Így egy szíjjal, vagy szinte bármivel magamra tudom rögzíteni. Akár sisakra is.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57694 üzenetére

    Nagyon egyszerű. Az akksik hellyel-közzel azonos cellákból épülnek fel. Vidd be egy GP márkaboltba a kiforrasztott akksit és megcsinálják Neked. Kb fele annyiért, mint amennyibe kerülne és szerencsés esetben nagyobb kapacitással. Megéri.

    De az is lehet, hogy akkor is megcsinálják, ha kompletten beviszed az egészet. Én eddig csak kiszedett cuccokat vittem be. Laptopakkut, ilyeneket.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz wolf13 #57701 üzenetére

    Biztosan probléma van vele? Vagy miért akarod kicserélni. Láthatóan nincs elkopva.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57710 üzenetére

    Én nem bíznám rá a kamera épségét.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Srácok. Hol lehetne bukósisakhoz alkatrészt venni. Szeretnék az N100E Nolan sityakomra új plexit venni, meg nem lenne rossz bélést is cserélni. De neten keresve nem találtam, illetve nem tudom, hogyan keressek rá.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz kcsa #57715 üzenetére

    Igen. Őket is néztem.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz DigitXT #57723 üzenetére

    [link]

    De ahogy nézem, ebay-en sem olcsóbb

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Redneck #57747 üzenetére

    Nekem ILYEN van fent hátul és nagyon jó. Jól tapad és esőben sem csúszott még meg. Lehet, hogy a végén ilyenre cserélem az elsőt, ami viszont már csúszkál.

    Grillo: Érdeklődni fogok, de elég húzós ára van a plexiknek.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #57752 üzenetére

    Sok különböző és meglepő viselkedésből. Például ami nálam is megesett, hogy fékezésnél szinte semmit nem érezni. Állt a kerék. Vagy volt, hogy kanyarban csúszott meg hirtelen, holott lassan mentem és csak minimálisan döntöttem meg. Meg még sok apró jelből lehet érezni, hogy csúszik.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz wolf13 #57750 üzenetére

    Köszi srácok. Átnyálazgattam. :)
    Plexi van. Fasza. Bárcsak találnék bélést is, mert kezd kiszakadozni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz wolf13 #57758 üzenetére

    Nem lett szerencsém.
    Mondjuk szerintem ezek is fasza utángyártott plexik. Egy dolog a sok közül, amit gyakorlatilag ugyanannyiért lehet megvenni, mint a gyárit.

    Na mind1. Annyira mondjuk az enyém sem karcos. Lehet, hogy a végén polírozok egyet, mint ahogyan a fényszórót szoktam.

    ludsimon: Ne kísértsd a szerencsét. Elég egy rossz pillanat. Ha nem reagálod le jól, egy kicsi is elég, és perec a vége. Ha bringával csúsztál már el, szorozd fel egy kicsit. A motor nehezebb.
    Ne szórakozz vele. Bár igaz, hogyan is lehetne másképp gyakorolni. Ha kanyarban kicsúszik a kereked és be vagy dőlve, szinte esélytelen, hogy visszahozd. Akkor inkább azt méregesd, mennyi a kereked csúszásküszöbe. Egyenes úton lerakott lábbal fokozatosan satuzd be az első kereket, de csak lassú tempóval. Meg fogod érezni a csúszás előtti pillanatot.
    Annál meg nincs veszélyesebb, ha mész vizes úton egyenesen és meg sem érzed, hogy már áll az első kerék.
    Érezd át a mocit.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz szentkuti11 #57773 üzenetére

    Igen. Motoron előrébb, vagy legalábbis középen van a súly, viszont fékezésnél más a helyzet. Hiába van a robogón hátul a súly, ha fékezésnél ugyanúgy bebólint. Talán igen, van annyi előnye a hátul lévő súlynak, hogy a fékhatás megoszlása kicsit más, mint egy "orr nehéz" motoron, de akkor is az első kerék adja a fékhatás nagyobb részét. Ez így van farmotoros autónál is.
    Robogón is könnyen blokkol a hátsó kerék az első kerekes fékezésnél meg meg van az az előnye, hogy nehezebb orra esni vele. Éppen ezért lehet bátrabban fékezni az elsővel.
    Én mindkettővel fékezek egyszerre és pillanatok alatt megállok. Nagymotorral nem lennék ilyen bátor én sem.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz kcsa #57778 üzenetére

    Én mást mondtam?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz kcsa #57782 üzenetére

    Én a sajátomból indulok ki. Én arra reagáltam csak, hogy ugye azt nem lehet mondani, hogy robogónál a hátsó fék a hatásosabb. Hiába van hátul a súly, akkor is az első a hatásosabb, csak az arányok mások egy rendesen motorhoz képest.

    Nálam pl. ha csak a hátsót húzom be a fékhatás nem túl nagy és blokkol a kerék, míg mindkettőt használva brutális a fékhatás. Inkább mondanám azt, hogy robogónál előbb csúszik meg az első kerék, minthogy orra bukna az ember, mint egy nagymotornál.

    Én úgy szoktam fékezni, hogy a hátsót - csak tized másodpercnyivel - előbb húzom meg, így lebólint az eleje és akkor fékezek az elsővel.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz DigitXT #57787 üzenetére

    Tudom, hogy van gyakorlatod és több, mint nekem, de ez tényleg ironikus.
    Annyira nem kell ezt az egészet túl spilázni. Mindenki tudja - és bármilyen motorról, vagy járműről is van szó -, hogy az elmélet csak megad egy hátteret, de kitapasztalni az teljesen más kérdés. Ez elmélet legfeljebb arra tanít meg, mi az, ami biztosan bekövetkezik. Próbál felkészíteni elméletileg a bekövetkező helyzetekre. Viszont szerintem nem tudnál olyan embert mutatni, aki adott helyzetben valóban úgy cselekszik, ahogyan az elmélet mondja.
    Mint pl. én sem. Hiába az elmélet. Az elmélet megmondja, ha blokkol a kerék, engedd vissza a féket. Aki leteszi a jogsit, azoknak a 90%-a tisztában van vele egészen addig, míg élesben oda nem kerül. Akkor aztán nyomja a féket veszettül, lepereg az élete és baromira nem érti, miért nem áll meg és csak akkor eszmél fel, amikor már csattant. De utána is tisztában lesz vele, mit kellett volna tennie, ahogyan előtte is, csak közben nem.

    Az ABS szerintem meg annyit ér, hogy semmit. Pont pl. csúszós úton nem ér semmit. Szárazon jobb, csúszós úton rosszabb, mint a lábam (autóban).

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz DigitXT #57793 üzenetére

    Nyugalom. A vészfékezés minden járműnél vészfékezés. Ugyanaz a reakció, tök mindegy, milyen jármű. Aki hajlamos rá - és a legtöbb átlagos vezető ilyen -, az pánikhelyzetben azonnal betapos/behúz mindent, ami csak van. Ez az átlag a hirtelen reakciónál.
    A nagyon gyakorlott vezető fékez annyira, hogy ne blokkoljon
    A kevésbé gyakorlott vezető azonnal satuzik, de pillanatok alatt kapcsol és visszavesz a fékerőből.
    Az átlagos gépjármű használó padlóra tapossa a féket és imádkozik bízva benne, hogy megáll.

    Én nem azt mondtam, hogy az ABS semmit nem ér, inkább azt, hogy az ABS sem csodaszer, de a legutóbbi kategória - és ők vannak a legtöbben - miatt kétségtelenül életmentő. Viszont egy gyakorlottabb sofőrnek inkább hátrányt jelenthet. Nem biztos, de nem kizárható. Nekem csúszós úton mindenképp hátrány.

    Kétféle ember töri össze magát: Az egyik, aki túlságosan bízik magában, a másik, aki túlságosan bízik a technikában.

    21 éve van jogsim és ezalatt levezettem pár ezer kilométert autóval és busszal egyaránt. És mindezt balesetmentesen. De sohasem bízok túlzottan sem magamban, sem másban, sem a technológiában. Mindig próbálok felkészülni és úgy vezetni, hogy maradjon egy kiskapu, ha minden csődöt mond.

    Motorral sem más a helyzet. Csúszás tekintetében pedig mondhatjuk, hogy pengeélen táncolunk. Míg autónál nem kell annyira tartani a borulástól, ha csúszunk, motornál valóban ezt is figyelembe kell venni.
    Az ABS-re nem mondom, hogy rossz. Nem erről van szó. Motornál is sok előnyt jelenthet. Én nem is erről beszéltem az ABS hátrányánál. Pusztán arról, hogy túl óvatos. Az ABS csak a kerekek közti fordulatszám különbséggel számol. Meg mondjuk benne van egy programozott tartalék, ha minden kerék egyszerre blokkol, hogy az "algoritmus" kimondja, hogy "márpedig ez a jármű ennyi idő alatt nem állhatott meg" és visszavesz a fékerőből.
    Voltaképpen az ABS fő feladata nem is csak az, hogy a jármű biztosan megálljon és a legnagyobb fékhatást érjük el, hanem, hogy irányítható maradjon.

    De mindegy. Ezzel már eléggé elmentünk a témától. Abból is ki kell indulni, ami ugye ludsimon gondja is. A legtöbb ma használt - főleg - robogó eléggé idős ahhoz, hogy semmiféle ABS ne legyen rajta. És a legtöbben semmiféle védőeszközt nem használnak a bukósisakon kívül. Talán egy pár kesztyűt. Ráadásul ugyebár rengetegen azért járnak robogóval, mert nem akarnak feleslegesen pénzt kidobni üzemanyagra és nem akarnak a dugóban rostokolni. És rengeteg ilyen van.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Pete55555 #57801 üzenetére

    Szerintem eléggé lerészleteztem. :)
    Szinte ugyanazt mondjuk, csak másképp.

    Jó az az ABS, de van, mikor hátrány. Ok. Motornál teljesen más. A csúszásnak motoron más következményei is vannak, mint autón. Motoron sokkal inkább kiadódik a gyakorlat.

    Autóval jó vagyok. De hiába motoroztam évekig, mivel rég volt így nálam itt bárki gyakorlottabb motoron. De lehet, hogy én vagyok a legóvatosabb. :)

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Eszembe jutott egy szöveg még anno a "Vigyázat vadnyugat" c. Terence Hill filmből:
    "Tudod-e, ki az optimista? Az optimista egy fickó a koporsóban a kezét a mellén összekulcsolva"

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz kcsa #57810 üzenetére

    Nekem csak a bukó, meg egy protectoros, vízálló SWOX kesztyű. Volt motoros dzsekim is ugye tízenX éve, de eladtam, amikor a súlyom - és vele együtt a terjedelmem is - 75-80 kilóról úgy a 100 fölé ment.
    Most leginkább valami melegebb időben is használható kesztyűre és egy vékonyabb esőruhára kéne beruházni. Meg esetleg egy könyök- és hátprotektoros hálós ingre.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz kcsa #57833 üzenetére

    "Valahogy Pete5555 vagy Mumtaz fórumtársakat senki nem macerálta."

    Miért? ;)

    Egyébként jó példa anno még a Vectra Klub-os talik. A legtöbb tali nem az autókról szólt és a beszélgetések nagy része sem. Persze nem lehetett kihagyni. De a mai napig emlékszem arra a talira, ami Kis Károshíd végén lévő lovardánál volt. Családi pihenés, lovarda, étterem, ilyesmi, meg beszélgetés az autók mellett. Gyereke(in)k játszanak, stb. Erre megjelent két állat 1-1 V6-os Vectrával a földúton sodrósan a kanyarba. Majdnem elütötték a lányomat, majd satufék. Kiszállnak, megállnak a verdájuk mellett, illetve az egyik felcsapta a géptetőt és várták az elismerő érdeklődőket, hogy megnézzék a csodajárgányaikat.

    Na gondolhatjátok, hányan mentek oda megdicsérni Őket. Én odamentem és "gratuláltam" Nekik ékes magyarsággal. Mikor feltűnt nekik 10 perc múlva, hogy mindenki szarik rájuk, úgy mentek el, ahogyan jöttek.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Én most leírom és ezzel el is felejtem ezt az egész ludsimon történetet.

    ludsimonban tetszik a kezdők lelkesedése, de pár dolog nem.
    Pl. több esetben is azt éreztem, hogy gyorsan akarja a látszatát kelteni annak, hogy ugyanannyira, vagy jobban is ért egy olyan témához, amiben itt mások a topicban - nyilván nem én - hosszú évek tapasztalatai alapján jutottak el és saját maguk fedezték fel, mit hogyan kell, vagy épp nem szabad csinálni. ludsimon ezekből a tapasztalatokból táplálkozik, ami nem baj, hiszen ez az értelme a topicnak, hogy az idetévedők tapasztalatot - is - gyűjtsenek. Itt inkább azzal van a baj, hogy ludsimon a mások tapasztalatai alapján próbál ugyanolyan tapasztaltnak kitűnni, mint a többiek.

    Ha kérdez valamit az rendben van. Ha valaki válaszol is rá, az jó. De utána lehet, hogy azzal jön vissza, hogy tapasztalt és járatos a témában. Ez viszont nem jó.

    Ott vannak az általa esetleg említett olyan szerencsétlenek, akiknek nem sikerült olyan jól egy esetleges beállítás, mint Neki - véletlenül - elsőre. Olyan dolgokat akar megmagyarázni és kioktatni, amiről a többiek biztosan tudják, hogy nem úgy van.

    Tetszik, ha valaki érdeklődik és kérdést tesz fel, de az nem annyira, ha meg akarnak győzni valamiről, amiről tudom, hogy nem úgy van.

    Nem a lelkesedéssel van baj. Aki kérdez, azt érdekli a téma. De aki meggyőzni akar...

    Én ezt a témát lezárom.
    Jó lenne, ha végre most már inkább közös lenne a téma. Kérdések, tapasztalatok és nem ludsimon és az Ő egyedfejlődési beszámolói. Motoros társ lett. Őt se akarja senki meggyőzni, hogy vegyen nagyrobogót. Engem se akarjon meggyőzni senki. Én sem győzködök senkit, miért jobb az "50"-es. Én ezt választottam.

    Lehet élménybeszámolót tartani, hogy valami sikerült, de azzal nem kell a másikat földbe tiporni és lekezelni. És ugyanez visszafelé is. Örüljünk, ha valakinek valami sikerül, segítsük egymást, cseréljünk tapasztalatot. De tartsuk már tiszteletben a másik véleményét és tapasztalatát is. Ez legyen igaz mindegyik oldalra.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz szmissz #57973 üzenetére

    Most komolyan, miért vagy ennyire ellenes. Ok, tudjuk a trollkodását, meg egyebeket, de most semmi olyat nem írt, amitől ennyire ki kéne akadni.
    Tuningol. Az még nem baj. Enyém sem gyári. A tuning oka meg legyen magánügy. Szabályt sért. Ok. Ha elkapja a rendőr, az Ő baja.
    Nem kell ezt ennyire túllihegni.

    Legyen már béke végre.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Redneck #57982 üzenetére

    Azzal is számolsz, hogy a hátsó kerék méretével is változik alamennyire az áttétel? Igaz, nem nagy mértékben, de változik.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Redneck #57986 üzenetére

    Értem.

    Én is töröm a fejemet az első gumi cseréjén, mert eléggé kopott.
    Nézelődtem neten és olyan, mint a hátsó, van 8-9 ezer környékén.
    Vee Rubber VRM155
    Ez hátul bevált, de gondolkodom, hogy vajon akkor vegyek előre is, mert jó az ára is, vagy mit nézzek inkább?

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz kcsa #57989 üzenetére

    A hátsó gumi két éves. Azt akkor cserélni kellett, mert szar volt, amivel megvettem a gépet. Akkor hirtelen vettem, de jó is.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz kcsa #57991 üzenetére

    Miért kopik gyorsabban a hátsó? A régi gépemnél is az első kopott jobban. Feltételezhetően talán a fékezési technikámnak.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Pete55555 #58134 üzenetére

    Jó volt az az R1 videó. Tud a gyerek.

    Ennyi az R1. :-D

    ludsimon: Ha hosszabb a szíj, akkor meg kell nézni, ha elöl ki van hézagolva rendesen, akkor a hátsó tárcsán nem megy-e ki túlságosan a peremre. Ha igen, akkor elől kell kiszedegetni a hézagolókat. De én nem tenném, mert akkor ugye elöl kíjjeb fog menni a szíj alapból és nehezebben fogsz elindulni.

    Szóval ellenőrizd, hátul mennyire van kint álló helyzeten, ha elöl jól áll.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Pete55555 #58150 üzenetére

    Na az nem lesz. :)
    Ennyi elég is.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #58152 üzenetére

    Nem tudom, hogy a Piaggion milyen a hátsó tárcsa, de nekem a pereme kerekített egy kicsit. Ott a fasza, ha a szíj a kerekítés kezdetéig kimegy és semmiképp nem lóg ki a tárcsák közül.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák