Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vegesj

    tag

    válasz philoxenia #618 üzenetére

    Értem, de az technikailag elég kivitelezhetetlennek tűnik hiszen gondolj csak bele a következőkbe. A tripod középoszlopa a lábazatban fel és le mozgatható ez pedig csak akkor lehetséges ha az oszlop egy sima kiszögelésektől mentes felület. A monopod egymásba tolható lábtagjainak a rögzítéséhez pedig valamilyen csavarós vagy csattos megoldás kell.
    Most pedig gondolj bele hogyan lehetne egy monopodszerű összetolható és széthúzható középoszlopot egy tripodban úgy fel és le mozgatni hogy a csavarós vagy csattos rögzítések
    ne akadályozzák a mozgást. Arról nem is beszélve hogy mind a tripodnál,mind a monopodnál a lábak enyhén kúpos keresztmetszetűek és egy ilyen (nem fix átmérőjű) keresztmetszet hogyan tudna (milyen furatban) mozogni úgy hogy egyenletesen stabilan illeszkedjen a középoszlop magasság állítása közben.

    Amúgy egyébként használható a tripod középoszlopa monopodként (ha kiszedhető) csak:
    -elég alacsony
    -nem lehet összecsukni vagy kihúzni
    -nem olyan szép mint egy monopod
    :DDD
    Ez utóbbi sorokat csak viccnek szántam, szerintem ilyet senki nem tenne, bár kitudja)

Új hozzászólás Aktív témák