Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • default6

    csendes tag

    válasz default6 #5529 üzenetére

    Ó, hova lett a hozzászólásom, elbénáztam:
    Sziasztok,
    Van egy teljesen jó fejhallgatóm (Audiotechnika ATH 908) aminek a mechanikája a képen láható helyen eltört(e a csajom mert elmebeteg). Összeragasztottam de a törés helyén akkora a nyomaték hogy tuti megint eltörne. Szerintetek érdemes lenne azzal foglalkozni, hogy kinyomtattatom valakivel? Pár helyet felhívtam, kb egy 10 est mondtak, annyiért inkább kireszelem vasból. A nyak résznél van belül egy pillangó alakú lyuk hogy a fejhallgatóbetét csak egy bizonyos tartományban tudjon forogni. Másrészt nem tudom teherbírás szempontjából milyen opciók vannak. Jó lenne ha fekete lenne, bár ha nem akkor könnyebb lenne a jobb-bal t megkülönböztetni :) Ha kell meg tudom szerkeszteni AutoCADban.
    Köszi

  • izisz

    senior tag

    válasz default6 #5532 üzenetére

    (#5532)default6
    tooltip lett a hozzászólásodból, az első képen időzve felugrik bubiban :DD
    Amúgy nyomtatható, petg-ből (is) pedig szerintem kellően rugalmas és strapabíró is lehet.

    (#5522) gs20
    Az is kérdés, mennyire gondolod komolyan a nyomtatást, hosszabb távon is akarsz-e vele foglalkozni, tovább akarsz-e lépni idővel?!
    A
    Mert amennyiben igen, akkor én speciel kihagynám a kis, kezdő gépeket (A6, A8 főleg, akril vázas; ezeket akkor érdemes választani OLCSÓN, ha alkatrész donornak használod idővel. Kitanulod a nyomtató lelkivilágát, majd raksz alá egy fémvázat, a donorból átemeled a vasárut és már szintet léptél)
    A nyomtatási céljaidra, amit felsoroltál szerintem nem szükséges nagy nyomtatási tér. Viszont fűtött asztal mindenképp, PLA-t ilyen célokra kerülném (ez inkább dísz bizbazokra jó, az alap, sima pla) inkább PETg (vagy ABS, ha nagyon ragaszkodsznál hozzá). Amennyiben ABS alapanyagot is használnál, fontos, hogy a bed 100-110 fokra kényelmesen fűthető legyen, illetve hasznos, ha a nyomtató formája segíti a bedobozolását (temperált nyomtató tér kialakítás végett)
    Így a tarantula akár jó választás is lehet.

    Duál fej: szerintem hasznos tud lenni, ha egyik fejjel vízoldékony támaszanyagot tudsz nyomtatni, míg a másikkal a modell lényegi részét. Meg persze a több szín is lehet jópofa (hasznosságról nem nyilatkoznék).
    Talán egy "hátrányát" látom (inkább macera), a nozzlikat belőni, hogy közel pontosan egyforma magasan álljon mindkettő. Közös fűtőblokkos, vagyis csak hasonló hőmérséklet igényű anyagokat tudnál egyszerre használni.

    De ha a több szín nyomtatás nem vonz (funkcionális alkatrésznél minek?) és nem fogsz szuper-bonyolult formákat tervezni-nyomtatni (amihez nagyon hasznos a vízoldékony support), akkor a duál fej szerintem fölösleges, elsőre főleg.

    [ Szerkesztve ]

  • izisz

    senior tag

    válasz default6 #5541 üzenetére

    Óh, szkennelés témakörben abszolút nem tudok nyilatkozni, én olyat nem szoktam csinálni, setupom sincs hozzá :)
    Egy ilyen egyszerű formát fusion360-ban viszonylag gyorsan összedob az ember, semmi értelme szkennelni.
    Szkennelni szerintem organikus formákat érdemes vagy nagyon bonyolultakat (vagy ha az ember nem tud 3d-ben rajzolni, bár a szkennelt árut is muszáj finomítani :) )
    Szerintem rajzolás olyan 1-2 óra (ha valaki nagyon profi, gondolom megcsinálja fél óra alatt is :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák