Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz lorant80 #17218 üzenetére

    Sajnos nem tudom neked megnézni, mert RAID-be vannak kötve, és így "Intel raid volume"-ként látja minden progi, és így nem tudom megnézni, a régi oprendszerem pedig azóta letöröltem, amivel anno szólóban megnéztem, mit tudnak... :B De úgy emlékszem, HDD Sentinellel néztem, és a beállító-fül tuti előjött, szóval elvileg tudja (mivel az AAM-et nem tudó Seagate-emmel a fül se jön elő, kiszürkíti), de nem sikerült beállítanom (a gyári, maximális értéken maradt). :(
    Amúgy 2db 500GB-osom van, kb. két hete. [link] [link]
    Amúgy ha csak "finom üzemben" megy éjjel a gép, szerintem nem para. (Gondolom, nem akkor akarsz vírust kergetni, vagy töredezettségmentesíteni, mert amellett azért nem lenne alvás, bár ez egyénfüggő, öcsém pl. a legnagyobb zajban is tud aludni, én a legkisebbre is felébredek...)

    Mindenkinek: Egész jó kis rendszerwinyó lett amúgy a két BLACK-ből! A RAID vezérlővel újraparticionáltam őket, így már a HDtune nem egybe látja az 1000GB-ot, hanem szépen külön a 250GB-os rendszer, és külön az ugyanazon a fizikai eszközön lévő adatpartíciót. És ez miért jó? Le tudtam így mérni, mit tud külön, csak a rendszerwinyó részen a winyó! Így ugye nem a teljes felületét méri az 1000GB-nak, hanem csak az első 250GB-ot, ami számomra érdekes. Az eredmény: [link] A 9.4ms keresési idő azért befigyel! :Y :C Majd még tesztelek... (A képen a pici esések valami háttérfolyamatnak köszönhetőek, majd holnap megpróbálok frissen ébresztett rendszerrel mérni... :D )

    (#17219) oncsi: Semmiképp nem normális, hogy állandóan dolgozik a fej, szerintem azért ilyen nagyon meleg.... És ezért hűl vissza, ha használod, mert a szervónak addig nyugi van, míg szekvenciálisan kell olvasni, nem kell ide-oda tologatni a fejet. Amúgy asztalon is 40-50 fok egy winyó, ha használod, ugyanis a házba szerelve a háznak is ad át hőt, és folyamatosan van körülötte szellőzés (jó esetben) ezzel szemben asztalon nincs...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák