Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Speed® #46414 üzenetére

    Egyfelől nem írtam sehol, hogy mindenre megoldás lenne a 3GB videóram. :U Másfelől, lineklj nekem sutteringre panaszkodó 280X/7970 tulajokat. Én nem láttam velük tele a netet, se az itteni topikot, pedig naponta olvasom szinte az elejétől a 280X-eset, a 7900 topikkal együtt. Másfelől 7970/280X-em van fél éve, előtte 7950-em volt szintén fél évig, és sehol semmi laggolásom nem volt vele, fülig ért a szám minden játékban. :U

    Amúgy a 7950-ekről érdemes tudni, hogy nagyrészükben túl alacsony a gyári TDP limit (spórolásból, hogy kisebb hűtővel, gyengébb VRM-el is menjenek, nem véletlen voltak annyival olcsóbbak a 70-esnél), és pláne 1200-ra húzva szeretik durván dobálni lefelé az órajeleket, hiába húzod fel a power limitet maxra (20% azokon), úgyis kevés, és ettől eléggé le tud dadogni a játék. Ugyanakkor egy jóminőségű 7970/280X-el ez nem fordul elő, még furmark alatt sem. :N

    Azt hozzá kell tenni, hogy nekem egy olyan 7950-em volt (PowerColor V2), amiben 7970 TDP limit volt, 7970 VRM-el és 7970 hűtővel. Lehet, engem azért kímélt meg a 7950 alacsony TDP-betegsége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák