Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrnyeso

    újonc

    Sziasztok,

    UHD TV vásárlása előtt állok és próbálok ésszerű döntést hozni.

    Samu 65MU6102 - emagéknál 400k (4év gari)
    Lg 65UJ760v - általam preferált megbízható boltból 388k (2év) +2év = 412k
    Lg 65UJ701v - emagékvál 440k (4 év gari)

    400k-nál húztam meg a határt, de révén, hogy mind alsóközép kategóriás tv, ennél az értéknél úgy vélem nyugodtabb lennék 4 év garanciával és ennyit megér plusszban.
    Mostani tvm: 42LA690s - ezután rájöttem, hogy az LG-nek nagyon jó képe, menüje van, viszont szinte felesleges a magic remote, illetve az összes smart funkció, mert nem használom. Így ezek a jövőben nem mérvadóak.

    Nos, mivel a barátnőm inkább csak hallgatóság, mit segítség, ezért fordulok hozzátok :))

    Az LG IPS panellel dolgozik, "active HDR"-re keresztelt technilógiával, ami kiválasztja a megfelelő HDR-t a képi anyaghoz.
    A Samu VA panel-es (?) és olvasgatás után csak elenyészve látom feltüntetve a HDR-t, ami nem túl meggyőző.
    Az IPS vagy a VA panel megfelelőbb képalkotásban? A TV napi szinten legalább 4-5-6 órát bekapcsolva lenne. (Rengeteg filmet/sorozatot nézek, monitorként is használom, xbox)
    A VA panel tudtom szerint gyorsan melegszik az IPShez képest. Ezen felül az LG tv-nél biztos, hogy EDGE Led világítás van, de samunál nem találtam meg milyen megvilágítást használnak.
    SMART funkciók nem izgatnak, csak ne legyen andoridos a TV :)
    Egy GTX 1050Ti HDMI 2.0b-n menne ki a jel 4k-s tartalmaknál.

    Ha bárhol butaságot írtam nyugodtan javítsatok ki, illetve ha telejsen más ajánlatotok lenne, az is jöhet!
    Előre is köszönöm, ha segítséget!

  • mrnyeso

    újonc

    válasz kisÁdi #14014 üzenetére

    Szia,

    Hasonló cipőben járok mint Te, csak engem 65"-os méret érdekelne. Ami sajnos itthon ebből a típusból nem érhető el. Ár érték arányban, véleményem szerint nagyon jó, ebből a szériából a drágább típusok (uj670v,701v) csak design-ban és pár plussz funkcióban tér el, ilyenek a magic remote távkapcs, dolby vision. Szóval ha nem érdekel, hogy keret nélküli-e a tv és nincs magic remote, akkor megfelelő választás lehet. :)

  • mrnyeso

    újonc

    válasz fahrii #14063 üzenetére

    Ha alapból is 150k lenne amit rászánsz és kihasználnád a 4K-t, akkor elég Win kategória ennyiért :) Persze, ha fél órára benyomod megnézni a barátok köztöt, akkor nem 70ezret spóroltál, hanem 150-et elköltöttél :DDD

  • mrnyeso

    újonc

    Az itt elhangzottak és segítségek alapján sikerült döntést hoznom és egy 60UJ7507 lett. Szerencsére EDigital-nál "leakciózva" annyi volt, mint más üzletekben (lol), előny volt, hogy elfogadták az erzsébet utalványt. //Viszont soha többé... Akiknek a "Royal Futár" cég szállítja a csomagjait, onnan nem rendelek. 1hét alatt hozták ki és azért lett csak ennyi, mert 6km-re lakom a telephelyüktől és kellett pár dühös e-mail és telefon.//
    Maga a TV viszont nagyon epic! :C Gyönyörű a képe. Ekkora méretnél, full sötétben az IPS panel-en a fekete nem igazán fekete, meg látszik, hogyan dolgoznak az edge led-ek, de ezzel tisztában voltam. Külső HDD-ről minden 4k tartalmat vitt, amit egy átlag user nézne. PC-t rákötve is brutál, csak a gépem kevés hozzá sok játéknál. (i5-6500,8GB,GTX1050Ti) Viszont a Distance-t viszi 2160p-ben és besz*rás:)))
    Itt érdekelne az is, hogy a videokártyán van HDMI 2.0b és a TV-n is, rendeltem másik kábelt, mivel jelenleg HDMI1.4-en megy a jel... lesz érzékelhető változás?

    Egyébként bármi kérdés lenne a TV-vel kapcsolatban, megpróbálom megválaszolni :)

    [ Szerkesztve ]

  • mrnyeso

    újonc

    válasz Yodamest #18930 üzenetére

    Szia, egy LG 60"-os uj7507-en játszok, van egy xbox one-om és egy alső közép kategóriás gépem, ami némi kompromisszummal 1440p-ben viszi a játékokat. Nos, 1440p-ben 1,5 méterről élvezhető a játék és meg vagyok elégedve a kapott képpel. Azonban az xbox one 1080p-s (Forza 6) képével kevésbé. 3+ méterről elfogadható. Véleményem szerint a képátló lehet a meghatározó és hogy milyen messziről nézed. Szeretek közel ülni a tv-hez és nagy képernyőn élvezni a szimulátorokat, ebben sajnos a tv vásárlás után az xbox one-om leszerepelt. Az 1080p REMUX filmek korrekt képet adnak, de a játékok 1080p-ben nem olyan részletgazdagok, mint egy film... Ebből kifolyólag számomra a 4k-s tvn az 1080p-s játékok butának tűnnek. Megkapod a részletgazdag felbontást, de az élsimítás rovására. Így konzol játékoknál a 3D modellek éleinél a legszembetűnőbb a képminőség.

Új hozzászólás Aktív témák