Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrnyeso

    újonc

    Sziasztok,

    UHD TV vásárlása előtt állok és próbálok ésszerű döntést hozni.

    Samu 65MU6102 - emagéknál 400k (4év gari)
    Lg 65UJ760v - általam preferált megbízható boltból 388k (2év) +2év = 412k
    Lg 65UJ701v - emagékvál 440k (4 év gari)

    400k-nál húztam meg a határt, de révén, hogy mind alsóközép kategóriás tv, ennél az értéknél úgy vélem nyugodtabb lennék 4 év garanciával és ennyit megér plusszban.
    Mostani tvm: 42LA690s - ezután rájöttem, hogy az LG-nek nagyon jó képe, menüje van, viszont szinte felesleges a magic remote, illetve az összes smart funkció, mert nem használom. Így ezek a jövőben nem mérvadóak.

    Nos, mivel a barátnőm inkább csak hallgatóság, mit segítség, ezért fordulok hozzátok :))

    Az LG IPS panellel dolgozik, "active HDR"-re keresztelt technilógiával, ami kiválasztja a megfelelő HDR-t a képi anyaghoz.
    A Samu VA panel-es (?) és olvasgatás után csak elenyészve látom feltüntetve a HDR-t, ami nem túl meggyőző.
    Az IPS vagy a VA panel megfelelőbb képalkotásban? A TV napi szinten legalább 4-5-6 órát bekapcsolva lenne. (Rengeteg filmet/sorozatot nézek, monitorként is használom, xbox)
    A VA panel tudtom szerint gyorsan melegszik az IPShez képest. Ezen felül az LG tv-nél biztos, hogy EDGE Led világítás van, de samunál nem találtam meg milyen megvilágítást használnak.
    SMART funkciók nem izgatnak, csak ne legyen andoridos a TV :)
    Egy GTX 1050Ti HDMI 2.0b-n menne ki a jel 4k-s tartalmaknál.

    Ha bárhol butaságot írtam nyugodtan javítsatok ki, illetve ha telejsen más ajánlatotok lenne, az is jöhet!
    Előre is köszönöm, ha segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák