Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    Sziasztok!

    TV-vásárlás előtt állok, mit ajánlotok és miért?
    Ami szempont:
    -40-42" (picit nagyobb még belefér)
    -hazai számlás forrás sok garival
    -fullHD (több nem kell, kevesebb nem elég)
    -16:9, esetleg 16:10 képarány
    -hosszú távon TV és monitor funkciója is lesz
    -nem érdekel, mennyire okos, úgyis lesz rádugva valami okosító
    -minél jobb minőségű panel: színek, betekintési szög
    -150-200k ár

    Nem sürgős, ezért kérdem, érdemes-e valami akcióra várni, vagy a Karácsony közeledtével az akciós ár felárat jelent inkább?

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • macilaci78

    nagyúr

    Sziasztok!

    Kolléga venne új TV-t, JVC a 42 hó garival.
    52", UHD, jó beépített hangszóró legyen, de az okos funkció másodlagos.
    Digi külső STB adja a szolgáltatást, HDMI csatlakozóval, meg még legalább egy HDMI aljzat konzolnak, laptopnak.

    120.000 Ft-ig, lehetőleg mai átvéttel Budapesten.

    Köszi! :R

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • macilaci78

    nagyúr

    Sziasztok!

    Az adatlapomon lévő LG 42LF652 (VA paneles) TV-n észrevettem, hogy a jobb alsó VESA rögzítés pontnál jól kivehető pár koncetrikus kör (kb 5 Ft-ostól régi 200 Ft-ig), amivel még együtt tudok élni. Viszont a napokban feltánt, hogy a bal alsó rögzítési pont magasságában vibrál, egyenetlen a fényerő. Mintha egy-egy dióda, vagy szakaszon ki-kimaradna a ledvilágítás. Gondolom, már nem éri meg javítani egy ilyen korú és értékű TV-t, így milyen TV-t vegyek?

    1. Nincs keretösszeg, olyat akarok, ami legalább 10 évig kiszolgál, legyen ismert gyártótól.
    2. Általános használat, TV-műsorok és PC. Tartalomfogyasztás (böngészés, facebook), játék (főleg fps), filmezés, irodai szoftverek.
    3. Az asztalnál ülve 1-1,5 méter, az L-alakú kanapén ülve 2,5-4 m.
    4. Világos pasztel szinek, mellette, mögötte lévő falsíkon is ablak, direkt napfény a kijelzőt nem éri. Este a szobában lévő állólámpával a mennyezetet szoktam megvilágítani, kellemes szórt fényt ad, nem erőset, ez vált be.
    5. Kihúzható, forgatható konzolon van, Stell SHO 3610 mk2. Ha egyedül, vagy feleségemmel ketten nézzük, az többnyire szemből van, ha többen vagyunk rá, akkor 3,5 méter széles a sarokülőgarnitúra...
    6. Nem kell semmilyen okos funkció, perifériákkal oldom meg. (PC, CI-slot, laptop, android box)
    7. 3 db HDMI, 1 db lan, 1 db koax, 1 db sztereo audio out, 1 db Cl-slot, ami most is használatban van. Jó lenne, ha bluetooth fülhallgatóval kompatibilis lenne a leendő TV. Memóriakártya, USB-aljzat poén volt, de igazából nem használjuk.
    8. Az említett konzolon lesz. [link] [link] [link]
    9. Egy régi síkképcsöves CRT TV-t cseréltünk erre, feleségem akkor panaszolta, hogy túl éles, túl fényes a képe. IPS és VA panelekkel van tapasztalatom, mindkettő megfelel. Oled-től félek, hogy nem tart ki 10 évig, beégő színek miatt például.
    Az LG bevált, megjelenítőből a Samsungot is szeretem. Kínai, vagy kínaiak által üzemeltetett brand nem érdekel.
    Emagról nem veszek semmit, ami tönkremehet.
    10. Teljesen hagyományos távirányító, amin a szolgáltatói csatornák és a HDMI bemenetek közt tudok váltani, meg a hangerőt tudom állítani. Ha okos funkciója van, akkor ne teljen el a bekapcsolást követően 1-2 perc, mire behozza a "műsorújságot".
    11. Új, garis, számlás.

    FHD felbontás elég, nem akarok utánamenni GPU-val a nagyobb felbontásnak.
    A 42" elég erre a távolságra, mindenképp 50" alatt keresek.
    Ha jobb oldalt lennének a kábelek, az esztétikailag jobban adná. [kép] Nagyjából 180cm széles a fal, amin a TV van, balról van egy függön, ami 25 centit elvesz.
    Budapesten és környékén érte tudunk menni, kombiba sokminden befér. Nem sürgős, akcióra tudunk várni.
    Vodafone a TV-szolgáltató (még UPC-s időkből és eszközökkel.) STB helyett CI+ Mediacard van a TV-be dugva, ami maradni fog.

    Az összefoglalóban lévő "Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)" fájlt törölték.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz rainman72 #76188 üzenetére

    Akkor marad a 2×2 pixel = 1 pixel a játék során? Sniper Elite 5 a mostani favorit, a konfigom medium beállításokkal stabil 30-40 fps-sel viszi fHD-ben.

    Képileg egy mai TV gondolom, csak hozza egy 6-8 éves VA panel szintjét. :UDe akkor melyik márka, vagy típus számít beváltnak? Nekem a jó ár/érték arány nem az olcsón szart jelenti. :N

    Xiaomi telefonjaival kimondottan elégedett vagyok, de nem tudom, TV fronton mi a helyzet? Nincs kedvem olyan sűrűn TV-t venni, mint telefont.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz almafa42 #76190 üzenetére

    Az 1 méter ritka, inkább 1,5 méter PC-vel használva. Irodai alkalmazások, játék.
    TV-ként filmezve 2,5 méter a jellemző, a 3,5 méter a legtávolabbi ülőhely a TV-től. Mivel ezen a távon csak filmezünk, legfeljebb a felirat, műsorújság az érdemi szöveg, amire a mostani 42" is elég.

    Mediamarkt kínálatát néztem meg, 100-120 cm közt 42-43" a leggyakoribb, felette nincs, alatta nem érdekel.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák