Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bulgesz777

    tag

    Sziasztok! Második számú tv-nek keresek egy készüléket:

    32"
    LG, Samsung, vagy Philips
    Keret: kb. 60e Ft.

    FullHD nem elvárás (szerintem ekkora képmérethez nincs is értelme, pláne, hogy kb. 2-3 méterről lenne nézve, vagy tévednék...?, szóval szerintem a HD Ready is megfelelhet.

    Mit ajánlottok? Philipsről mi a véleményetek? Élőben ma láttam egy LG32LH510U-t és egy Philips 32PHH4201-es és a Philips kontrasztosabbnak tűnt, élesebb volt a képe. Az LG-ben meg IPS panel van, míg a philipset nem tudom.

    Kéthetente hétvégére járok haza, így nagy igényem nincs felé. SD adású DIGI van otthon, esetleg néha egy-egy filmet megnéznék pendriveről, az is max 720p felbontásban.
    FHD szerintetek is felesleges?

    Mit ajánlottok? Több is szóba jöhet. Köszönöm!

    Vagy esetleg használtan egy ilyet merjek bepróbálni?:
    link

    vagy egy ilyet:
    link2 tudom ez nagyobb (40"), de régebbi is, kérdés mennyi van még neki hátra...

    Ja és állítólag a philips nem kezeli az mkv fájlokat....

    [ Szerkesztve ]

  • bulgesz777

    tag

    Sziasztok!

    Segítsetek kérlek a választásban:
    Az alábbiak között nem tudok dönteni:
    LG 28LF450B

    LG 29MT48DF Monitor TV

    Samsung T28E310EW Monitor TV

    Az első sima LED LCD TV (azt nem tudom, hogy IPS paneles-e, ebben segíthettek)

    A másik kettő monitor TV. Érdemes monitor TV választani sima tévézésre szánt készülék helyett?

    Csak tv nézésre lenne használva amúgy.

    Az LG monitor TV-ben az tetszik, hogy ő a legnagyobb és a legolcsóbb, de kevés csatlakozója van.
    Az elsőnek (LED LCD) szebb képe van, egy picivel több csatlakozója, de drágább is és egy picit kisebb.
    A Samsung mellett pedig a sok csatlakozó és a jó képminőség áll. Árban a két LG között van.

    Én a LG-k között vacilálok igazából, de minden véleményre kíváncsi vagyok. Köszönöm.

    Max ár: 60e Ft. Képátló 28-32". Ritkán lenne használva a készülék, úgymond második TV-nek a családi házba ,vidékre (kéthetente nézném csak...)

    [ Szerkesztve ]

  • bulgesz777

    tag

    Sziasztok,

    Mi a legjobb ár/érték arányú 32"-os TV 60e Ft alatt jelenleg? Nincs nagy elvárás, vendégszobába szánnám, nem sokat használnánk.
    (USB legyen pendrive-os filmnézéshez, esetleg Scart, +Jack, az ismeretlenebb márkákat kerülném...). Segítségeteket előre is köszönöm.

  • bulgesz777

    tag

    Sziasztok,

    Telekom díjcsomagváltásom miatt kedvezménnyel vásárolnék TV készüléket és ehhez kérem a tanácsotokat. (kedvezmény 89e ft, max listár: 220e Ft)

    1. Tévére szánt összeg, forintban?:
    max 220e Ft (ebből jönne le 89eFt kedvezményem)
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    filmnézés, sport (foci), játék (ilyen sorrendben)
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    3 méter, 55 - 65"-ra gondoltam
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Sötétebb szobában, Többnyire este
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Főleg szemből.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Netflix, HBO
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Minél több HDMI (jelenleg 4db HDMI-s eszközöm van...)
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Mindegy
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    LG (a magic remote miatt kipróbálnám), de jó a Samsung is (most is ilyen van csak 2021-es modell)
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    - az LG magic remote érdekel, de nem feltétel
    - korábban DirectLED háttérvilágítású tv-m volt, azzal meg voltam elégedve, az EDGE-től tartok...
    - valamiért az IPS felé húz a szívem, de szóba jöhet VA panel is
    - a képfrissítés legyen minél magasabb
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    csak új

    Ezekkel szemezgettem:
    LG 55NANO793NE 4K UHD HDR webOS Smart NanoCell TV fekete -194eFt
    LG 55NANO753PA 4K UHD Smart NanoCell TV fekete - 213eFt
    LG 65UP75003LF 4K UHD Smart TV fekete - 213eFt

  • bulgesz777

    tag

    válasz rainman72 #60505 üzenetére

    Köszönöm a segítséget. Közben már hívtak is a Telekomtól, megkötöttük a szerződéseket, végül gyorsan kellett választanom, így az LGNano 793-ra esett a választás, remélem jó lesz...

  • bulgesz777

    tag

    Sziasztok,

    Tv vásárláshoz kérnék tanácsot.

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    Telekomnál veszem, havi max 20.000 Ft 24 hónapig. (tehát kb. max 480.000 Ft)
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    4k film, FHD tv-adás, Streaming szolgáltatók. Játszani nem tervezek rajta.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    Kb. 3 méterre lesz a kanapétól, 55"-65"-ban gondolkodom (most egy 55" LG van, de elég belépő szintű...). Az OLED egyébként eléggé érdekel, főleg a jó feketéi miatt..
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Nappaliban lesz, nem túl világos, késő délutántól estig nézzük.
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Szemből nézem, többen is nézhetjük egyszerre.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Netflix, YouTube.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Nincs különösebb igényem.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Nem releváns, mert falra lesz szerelve.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Nincs ilyen irányú elvárásom, eddig Samsung és LG TV-k voltak. Most egy LG NanoCell 55NANO793NE van, ettől szeretnék feljebb lépni!
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    Abszolút semmi. LG MagicRemote-al már van tapasztalatom, (de nekem a hangerő gomb hamar megadta magát...), a légegér funkció amúgy tetszik. Hangja nem fontos, házimozi rendszer lesz rákötve.
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    Csak és kizárólag a Telekom aktuális elérhető készülékei jöhetnek szóba.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák