Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badd

    tag

    Sziasztok!

    Tv vásárlása előtt állok és ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni az alábbi szempontok szerint:

    - max. 43"
    - ne legyen 4K-s (még nagyon nincs elterjedve, és addig szerintem egy fullHD-s képe jobb, mint egy felskálázott 4K-s képe, vagyis szerintem, de meggyőzhettek ha nem így van)
    - film/sorozat nézésre lesz használva, konkrét TV szolgáltatás nincs és nem is lesz előfizetve.

    - árban meg az ár/érték arányt nézem, tehát ha 150ezerért van erre teljesen jó, akkor lehet az, de ha inkább 250ezerért van csak, az se gond. De nyilván azért nem mennék el a milliós OLED TV-kig.

    Igazából azért is kérdezek erről, mert annyira nem vagyok otthon TV témában vagyis nehezen találtam kiindulási pontot, hogy mi alapján szortírozzak. Pl. mivel tud többet egy 150ezres egy látszólag ugyanolyan, de 250ezres modell között (képletesen írva a dolgot), és nem tartom feltétlen reálisnak a képet amit egy MediaMarktban látok, a pénzemet amit pedig belefektetek majd, szeretném a legjobban elkölteni.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • badd

    tag

    válasz Milka 78 #10289 üzenetére

    Oké, de akkor ha még a 4K-s tévéket se szűröm ki, akkor még tanácstalanabb vagyok, hogy mi alapján induljak el, vagy hasonlítsam össze/szortírozzam a TV-ket.

  • badd

    tag

    válasz badd #10288 üzenetére

    Mivel nem nagyon kaptam választ, így megpróbáltam jobban utánanézni, hogy mi a helyzet a TV-k háza táján, és az alábbiakra jutottam. (bár lehet hülyeség)

    3 fő csoportra lehet jelenleg tagolni a TV-ket:
    1, sima LCD TV-k. Van belőlük fullHD, 4K, sok fajta méret, és adott méretosztályban a legolcsóbbak.

    2, Quantom dotos/triluminos TV-k. Csak 4K van belőlük és a legkisebb méret 43". Kb. 250e környékén indulnak.

    3, OLED. Csak 4K, legkisebb méret 55", és leginkább csak LG, az is mind ívelt. (Sony nemrég jelentett be egy OLED-et.) Ár 450-500e-től indul.

    Szóval, ha nem akarok 43"-nál nagyobb TV-t, mert nem moziszobába lesz, hanem egy átlagos nappaliba, ahol nem akarom, hogy a falat egy nagy feketeség terítse be, amikor nem nézem (nem háttértévézek egy percet se), akkor ki is esett az OLED. Plusz az íveltség miatt szintén.
    Mivel a szemem a képernyőtől kb. 260 cm-re lenne, akkor a precízen kiszámolt táblázatok alapján kb. nincs akkora 4K-s TV, amit betehetnék oda, hogy kihasználhassam a felbontási képességeit, sőt fullHD esetében is 65"-os kellene, így azt se tudnám kihasználni. Szóval ha csak ez alapján kéne dönteni akkor elég lenne kvázi egy sima HD-s LCD TV, de ha mégis azért csak legyen fullHD, akkor is marad a sima LCD.
    Ha jobb képet akarok, akkor meg marad a 4K-s quantom dotos/triluminos kategória. A kérdés itt már csak az, hogy ekkora méretnél, ilyen nézési távolságból van-e akkora különbség képminőségileg a sima LCD-k és a quantom dotos/triluminososak között? Szóval megéri-e azt a pluszpénzt ez a technológiai megoldás vagy sem.

    És engem tényleg most csak a képminőség érdekel, hogy ilyen fix. paraméterek mellett (max. 43", 260cm nézési táv, sík képernyő) melyik adná számomra a legszebb, legjobb képet. Az, hogy milyen egyéb tudása van, az kvázi mindegy. Rendes TV-adás nem lesz rajta nézve kb. sose, játékra nem lenne használva, vagy ha később mégis lenne konzol, akkor se hardcoregame lenne, ahol nagyon számítana a lag. Csak film/sorozatnézés a cél.

    (igazából így most én kicsit hülye technológiának tartom a 4K-t. Mert basszus, ha annyi kényelmet meg akarok engedni magamnak, hogy kinyújtom a lábam, és nem akarom lerúgni a TV-t, de kvázi legközelebb ülök közben a TV-hez, akkor az kb. 120 cm (jó, picit hátra mertem közben dőlni, hogy ne derékszögben üljek), szóval 60" Tv kellene, hogy kihasználjam a képességét, és a TV vásárlási ajánlók első pontját kipipáljam. Ez olyan életszerűtlen nekem, hogy arra szavak nincsenek. :F Vagy csak én használom furán a TV-t, hogy nincs egy moziszobám, vagy nem háttértévézek, hanem a nappalimat tévézés nélkül is használnám normálisan. )

    [ Szerkesztve ]

  • badd

    tag

    válasz silver87 #10434 üzenetére

    Ja, bocsi, félreérthető voltam, az nem a Sonyra vonatkozott, azért nem is a zárójelbe írtam. Az az általam legolcsóbbnak talált LG OLED ára. Arról nincs infóm, hogy a Sony mennyi lesz, de szerintem biztos félmilló felett.

    stilo18: Pénzösszegben mondjuk olyan 300ezerig mennék el, max alternatívát ajánlhatsz 500ezerig, de addig már nem biztos hogy elmennék. Melyik az ami OLED és csak fullHD? Mert az LG honlapján csak 4K-t találtam. És ha szép a képe valaminek, akkor amúgy nem zavar a 4K, de gondolom drágább, mint egy ugyanolyan fullHD, és fölöslegesen minek fizessek többet, ha a fullHD képe is tud olyan szép lenni, mint egy 4K-s képe. (mármint abból a távolságból amiből én nézném)

  • badd

    tag

    válasz silver87 #10437 üzenetére

    Na, de igen, ez már 55", és a leírásom egyik alappontja az volt, hogy nem akarok 43"-nál nagyobbat, és emiatt amúgy ki is esik az OLED, mert 55"-nál én nem találtam kisebbet.

Új hozzászólás Aktív témák