Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stevenstyle

    senior tag

    Sziasztok!

    Régen képben voltam a TV-s témával, de pár éve már nem követem a történéseket "napi" szinten, így mielőtt lassan kezdem újra beleásni magam, felkészülve a nyár végi váltásra, a segítségeteket kérem.

    A referencia a jelenleg még használatban lévő Samu H6400-as lenne (előtte Pana Plazma volt anno), 50"-os méretben. Ennek az utódját keresném, egy kicsit nagyobb méretben, nem túlságosan elszállt árazással. Mivel a keret bővíthető, de nem határtalan, így 55" környéke lehet az ami szerintem belefér (mindenképpen nagyobbat szeretnék a jelenleginél), a FHD vagy UHD, gondolom FHD-ban új készülékből már nem nagyon van jobb mint a mostani Samu.

    Felhasználás: 35% koca konzol játék (Xbox One és PS4), 55% film NAS-ról, 10% Sport TV adásról (Autósportok, kerékpár)! Média lejátszás nem döntő, HTPC megoldott!

    Pana EX700-akat nézegettem, hogy talán az jó lehet, erről és más alternatívákról viszont szívesen olvasnám a véleményeket.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Stevenstyle

    senior tag

    válasz #94529552 #12541 üzenetére

    Szia Pumma! Köszi! Igen, amint időm engedi (talán ma majd meló közben :D) nézem is őket. Ahogy néztem eddig nem lesz egyszerű dolgom ha valami olyasmit szeretnék UHD-ban mint anno a H6400 volt és nem horror áron. FHD-ban meg szinte már nincs értelme keresgélnem max a tavalyi modellek között... már ahol lehet kapni...

    Igen jól emlékszel, még 2014-2015 -ben. Egy 50LB671v -m volt akkoriban, azt váltotta a H6400-as Samu, egyik fórumtársunk nagy örömére, aki egy egész jó dealt tudott így összehozni a 3 hónapos 671 -el :) . Az LG Topic összefoglalója is anno az én "bünöm" volt, csak aztán meló, magánélet meg hasonlók miatt nem volt időm folyamatosan a fórumot figyelni. Azt csak most néztem és sajnálva láttam, hogy azóta sem lett senki aki kiegészítette volna a friss infókkal, modellekkel. Na mind1.... de ahogy látom pár hozzászólással feljebb Black kolléga is hasonlóan most próbál visszarázódni a vásárlás miatt a SONY topicból :D

  • Stevenstyle

    senior tag

    Sziasztok!

    Korosodó Samsung 50H6400-asom szeretném a hálóba száműzni és helyette valami nagyobbat a nappaliba tenni.

    Az alábbi 2+1 készüléken gondolkozom:

    - Philips 65 PUS7304 (Nem találok semmit róla, hogy milyen panel lehet benne, az Ambilight ellenben olyan extra ami tetszik, DE az is igaz, hogy sok hely nem lesz, ahol ki tud bontakozni. Oldalt 29-29cm, felül kb. 50cm. Kérdés, hogy milyen lehet a képminőség a többihez képest. Androidot el tudom viselni, két öcsémnek is SONY-t vettem anno.

    - SONY 65 GX8196 (Úgy látom IPS panel, ez nálam negatívum, de a SONY-k jó mozgás megjelenítésében és úgy am-blok a képminőségben még sikerült csalódnom. Androidot el tudom viselni.

    - SAMSUNG 65 RU7402 (ha jól tudom ez VA paneles, ez egy nagy pozitívum lenne, De elég rossz véleménnyel vannak az RU szériáról a Samsung topicban. Tizent egyáltalán nem ismerem.

    Felhasználás: 80% filmezés, sorozat nézés (HTPC), 20% Xbox/PS, néha Forma1, Tour de France.

    Örülnék, ha érkezne pár hozzáértő vélemény, előre is köszönöm!

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák