Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beck84

    csendes újonc

    válasz AL #45139 üzenetére

    Köszi szépen a részletes segítséget. Sajnos a Sony Bravia KD-65XG8596B-ról már lekéstem. Épp ma voltam a MM-ban de csak elhaladtam előtte, fel is tűnt a szép kialakítása és a képminőségért, de nem néztem meg alaposabban h a gyakorlatban mit tud (már amennyire egy bemutatótermi teszt videóból bármi is leszűrhető). Viszont mondták hogy holnaptól visszaáll minden termék ára, ma estig vannak az akcióik, úgyh ez az alternatíva sajnos felejtős.

    A mai személyes tapasztalat alapján a 65SM8050PLC képe talán picit mintha szebb lett volna, plusz tetszett a keret nélküli elegáns kivitel (de utólag belegondolva a teszt videókban tényleg szinte alig volt fekete szín, sőt).

    Viszont a tv egy kisebb nappaliba kerülne és jórészt szemből fogjuk nézni (esetleg kicsit oldalról). Nagy mozgás nem lesz a betekintési szögekben. Ez alapján pedig - azt figyelembe véve amit leírtál ill. belinkeltél - a 70UM7450PLA per pillanat kicsivel jobb választásnak tűnik.

    Átrágom magam még azokon amit írtál, köszi még egyszer, aztán talán rábökök valamelyikre. Ebben az árkategóriában úgyis majdnem minden a kompromisszumokról szól, ezt kell átgondolni.

  • Beck84

    csendes újonc

    válasz AL #45139 üzenetére

    Illetve még annyi kérdésem lenne hozzád, hogy ismerőstől hallottam a NanoCell techológia miatt a 65SM8050PLC modell a másikhoz képest jóval szebben adja vissza a fekete ill sötét színeket. Amikor ezt hallottam még nem tudtam semmit a VA és IPS közötti különbségekről, amit fentebb írtál. Lehet ennek bármi alapja, hogy ez az új (spéci?) technológia az IPS nagy hátrányát (ti. rossz ill. szürkébe hajló fekete színek) képes korrigálni? Vagy ez csak üres marketing szöveg? Ha hülyeséget kérdeznek, akkor ezúton is bocs érte.

    [ Szerkesztve ]

  • Beck84

    csendes újonc

    válasz AL #45139 üzenetére

    Ma ismét bementem a boltba hogy személyesen megnézzem a két opciót (LG 65SM8050PLC vs. Sony Bravia KD-65XG8596B). Annál is inkább mert utóbbira még él az online kedvezmény, és csak minimális eltérés van köztük árban.

    Az eladók szokás szerint semmi érdemi segítséget nem tudtak adni, és a tévékben futó 1-2 perces promó videókból sem tudtam leszűrni különbséget. Ezért gondoltam megkérdezlek h te ill. ti melyiket vennétek és miért. Fentebb leírtam h kb mire használnám.

    Mióta néhány hete elkezdtem tévék után nézelődni, tudat alatt vmiért letettem a voksomat az LG mellett. Valszeg volt benne szerepe annak h dicsérték a hangját (nyilván a saját kategóriájában), tetszett a menüje, a magic remote távirányító, és a direkt AirPlay lejátszása lehetőség. Aztán most hogy azt hittem végre megvan a nyertes, totál elbizonytalanodtam.

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák