Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neil Watts

    veterán

    Sziasztok!

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    Nagyon max 650k. Tobb mozgasterem nincs, ez is totalisan lelektani hatar sokszorosa, jo lenne alatta maradnunk.

    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    - Filmnezes: NAS-rol eredeti 4K Blu-ray anyagokkal etetnem. Hagyomanyos streamingre (Netflix, HBO Max, Disney+) nem hasznalnam, ahogy tevenezesre is csak minimalisan.

    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    Jelenleg egy 40"-os Samsung UE40ES6200-at hasznalok megjelenitonek.
    Ennel joval nagyobbra gondoltam, legalabb 75"-ra, de inkabb 80-85-osoket nezegetek. Szobam szelteben 3,6m, hosszabbik oldala van vagy 9-10m

    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Hetkoznap szerintem delutan/este neznem, hetvegen viszont napkozben is. Be tudok sotetiteni ha kell, de jo lenne ha szolid napfeny mellett is elvezheto lenne.

    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Egyelore csak en neznem, viszont gondoljunk arra is ha esetleg tobben neznenk.
    En szembol nezem az esetek 99%-ban.

    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Az hogy a legszebb kepet adja. Sem 3D, sem streaming tamogatas nem erdekel, koszonom. HDR-t es/vagy DV-t tudjon lehetoleg.

    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Legyen rajta 3db HDMI csatlakozo legalabb.
    Az alabbiakat kotnem ra:
    - nVidia SHIELD TV Pro
    - Playstation 5
    - Maradjon legalabb 1 HDMI aminek kell.

    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    - Lenyegtelen, fali konzolra fog menni. :)

    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    - Az a lenyeg, hogy ertelmes garancia/szervizhatter legyen hozza. Szivattak mar meg TV-vel, nem szeretnem tobbet, ha lehet. :) Az OS nem erdekes, ugy is kulso eszkozrol kapja a tartalmat.

    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    - Legyen alapbol azert legalabb balami minimalisan elvezheto hangja a hangszoroinak. Meg nem tudom, hogy a hozza valo hangrendszer iranyaban merre indulok el.
    Lehet rakotom a jelenlegi sztereo studio hangfalaimat es a hozza hasznalt DAC-t (2x Makie MR5+Mackie Onyx). Meg tudom ezt tenni? Aztan lehet, hogy veszek egy komolyabb hazimozi rendszert, vagy epitek egyet. De ez meg a jovo zeneje.
    Ambilight vagy azzal ekvivalens megoldas jo lenne, de nem letszukseglet.

    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?

    Csak es kizarolag uj, normalisan ervenyesitheto, hivatalos, magyarorszagi garanciaval.

    Koszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák