Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz ló úr #35438 üzenetére

    nem érdekel az írási limit mert azt irreálisan alacsony szinten adják meg, már már nevetséges TB értékkel...
    a 850EVO-ban 3D VNAND van
    anandtech tesztben azt írták alsó hangon is lazán 2000 P/E ciklust el kell viselnie egy cellának
    1TB méretben ez legalább 2PB írást jelentene
    (ugyebár a 40nm-es 3D VNAND TLC még a sima 2x nm-es MLC-től is tartósabb az MLC pedig már teljesített)
    de stressz tesztben kiderült hogy ennek akár öt-tízszeresét is bírja szóval nagyon óvatosan adja meg Samsung is a becslést
    SSD-t azért akarok mert 1000/200-as DIGI-t 5400-as 2,5" laptop HDD-re nem lehet használni igazán
    ha a letöltés 20MB fölé megy a feltöltés megszűnik létezni meg akad a HDD és csak a szenvedés van

    azért gondoltam hogy rááldozok 80ezret és veszek egy 1TB-os 850EVO-t
    az bőven baromi gyors lesz, havonta úgysem kap 5TB-tól több írást így évente 60TB nem igen fektetheti meg
    5évet ha kibír már megérte szóval részemről az 5év garit max a vezérlőre nézem a NAND-nak tovább kellene bírni
    ja és igen lehet vannak jó HDD-k olcsóbban csak laptopba mást nem igen rakok be meg amúgy is szeretem ha hangtalan a gép
    a laptopnak nincs hangja mehet 0-24-ben csak egy olyan SSD-t kell bele raknom ami bírja a gyűrődést
    850Pro-ra nem fizetek feleslegesen mert nem hiszem hogy többet tudna mint az EVO

    Viktor81 :R :R :R

    kösz az infót, ezek szerint jól működik az SSD-re torrentezés
    én is ki fogom próbálni :R

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák