Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Sziasztok! 10 megabites ADSL-ről végre 120 megás kábelre váltottunk, ezért felmerült bennem, hogy az eddig hősiesen helytálló D-Link DIR-600-at lecserélném egy olyan modellre, ami

    - tud gigabitet LAN/WAN oldalon is,
    - megbízhatóságból legalább olyan jó, mint DIR-600 (otthoni, de otthon dolgozós felhasználás),
    - WiFi elég annyi, amit a DIR-600 tudott (most egy 38 cm-es, 16 dBi-s antennával tök jól kiszolgál minket)
    - tud port-forwarding-ot,
    - WAN oldalon DHCP-vel képes csatlakozni a kábelmodemre,
    - relatíve kis fogyasztású,
    - olcsó (max. 10-15 eFt).

    USB-re, VPN-re egyelőre nincs szükség, és mindez téglafalas, családi házas környezetben lenne elhelyezve.

    Amennyiben létezik ilyen, nagyon megköszönöm, ha ajánlanátok valamit. :R

    Ha tudtok szintén megbízható gigabites switch-et (5 port, kis fogyasztás, költséghatékony), arra is örömmel vennék ajánlásokat. :R

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Gubek-Einste #57725 üzenetére

    és (#57726) bluemirage

    Ahogy mondjátok, ez az antenna valóban egy hardveraprós vétel volt, de furcsállom, hogy ugyanilyen címen több webshop-ban is látok ilyet, illetve hogy eddig senki nem szólt az eladó(k)nak. :F Mindenesetre köszönöm a felvilágosítást és az egyéb infókat, ma is okosabb lettem. :R

    Tegnap este egyébként nézelődtem én is a halpiacon és én is a TL-WR1043ND mellett kötöttem ki, lehet, hogy kipróbálom. A switch ajánlatot is köszi. :R

  • cinemazealot

    addikt

    Ha nagyon OFF, bocs, irányítsatok át a megfelelő topic-ba! :)

    Adott egy hagyományos Ethernet aljzatos (RJ45 UTP) eszköz, amit galvanikusan elválasztva (pl. WiFi-vel) szeretnék hálózatra kötni. DD-WRT-vel próbáltam már router-t (TL-WR740N-t) kliens üzembe kapcsolni, és ezt az eszközt így a LAN-ba kapcsolni, de valamiért nem akaródzott. Van erre valami egyéb dedikált (UTP-2-WiFi) eszköz? Vagy ha valaki már próbált WR740N-t a fenti módon klienssé varázsolni, leírná nekem, mit hogyan csinált, hátha rájövök, én mit rontottam el?

    Előre is köszi! :R

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Mukucs #57745 üzenetére

    Nem engem kérdeztél, de elmondom az én dilemmámat, hátha segít: Tegnap én is fárasztottam itt a Hölgyeket-Urakat router ügyben, de nem győztem meg magam 100%-osan, hogy akarok-e újítani. A jelenlegi eszközeim szinte mindegyike 10/100 Mbps-os Ethernet aljzattal vannak ellátva, kizárólag az 1 éves munkagépem és a havonta egyszer, archiválás céljára bekapcsolt HP ProLiant Microserver-em rendelkezik 10/100/1000-es hálózati csatolóval. Tehát ha lecserélem a hálózati eszközeim gigabitesre (ez 1 router-t és 2 switch-et jelent, kb. 30 eFt összértékben), akkor is csak ez a két gép tudna egymással nagy sebességgel kommunikálni és egyedül a munkagépemmel tudnám a jelenlegi ~95 Mbps-os internet sávszélesség helyett a teljes 120 Mbps-ot élvezni (a NAS-nak használt netbook-om is csak 10/100-as). Szóval tulajdonképpen 30 eFt-ért nyernék egyetlen gépen 25 Mbps-ot, de ezen meg szinte egyáltalán nem szoktam nagy tételben letölteni.

    Szóval valószínűleg megtartok minden jelenlegi hálózati eszközt és nem fejlesztek, egyelőre van annak a 30 eFt-nak jobb helye is. :)

    A 50 Mbps-os sávszélességedet egy régebbi 100-as router-rel simán ki tudod használni, a kérdés tehát az, hogy házon belül szükséged van-e 100 Mbps-nél nagyobb sebességre?

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Mukucs #57747 üzenetére

    Akkor az a kérdés, hogy a WiFi-d jelenlegi sebességével ki vagy-e békülve és pl. a laptopodról egy speedtest-et tolva tapasztalod-e (majd) a szolgáltató által nyújtott 50 Mbps-ot? Ha igen és más helyi hálózaton lévő géppel (NAS-sal, telefonnal, másik laptoppal, asztali PC-vel stb.) nem akarsz gyorsabban kommunikálni (pl. LAN party-zni, nagy fájlokat másolni), akkor szerintem Neked sem feltétlenül fontos fejleszteni.

    Bár ahogy elnézem, nem rossz gép az a jelenlegi ASUS RT-N12D1. Arról kapod most a WiFi-t?

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Mukucs #57749 üzenetére

    Na várj. Ha jól értem, most egy 20 megás ADSL-ed van, egy már meglévő WiFi router-rel, amit használsz Te is és az öcséd is az emeletről, ugye? Ez volna a már többször is emlegetett ZTE? Pontosan milyen típus ez?

    Ha most megrendelted az 50 megás netet (bár nem értem, hogyan, ha egyszer már azt mondtad, hogy Hozzátok nem tudnak a jelenleginél jobbat kihozni), valószínűleg új végberendezést fogsz kapni, mert ugyanazon a rézpáron, amin most kapod az ADSL-t, nem fognak tudni Neked tévét ÉS 50 megás netet szolgáltatni. Ha mégis képesek lesznek újat mutatni, azt kábelen fogják tenni, az új végberendezés pedig WiFi képes is lesz. Szerintem addig, amíg biztosan nem tudod, hogy ez az új T-s kütyü nem lesz jó se Neked, se az öcsédnek, addig kár új router-t nézned, mert lehet, hogy végül tök fölöslegesen dobsz rá ki pénzt.

    Ha meg úgy alakul, hogy Neked jó lesz, de az öcsédnek már nem (mert túl messze van tőle), akkor meg veszel egy akármilyen régebbi (vagy akár a jelenlegi) WiFi router-t, amit az új végberendezés egyik LAN portjára kötve egy hosszú kábelen felviszel hozzá, majd azt access point-ként (vagy akár új alhálózati router-ként) üzemelteted (utóbbi esetben helyi hálózaton nem fogtok tudni egymással kapcsolatba kerülni, csak a neten keresztül). De ennek hogyanja már erősen OFF. :)

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Gubek-Einste #57751 üzenetére

    Olyan szintű (egyidejű, több eszköz általi) forgalmazást nem nagyon tudok elképzelni itthon, ezért sem látom most aktuálisnak a fejlesztést. A forgalmi sebességek pedig most is nagyjából minden gép maximumát hozzák, nem a hálózat a korlátozó tényező. Viszont míg a netbook 12 W-ot fogyaszt, a Microserver 3-szor annyit, a jelenlegi igényeinket pedig a netbook is bőven kielégíti. Anyagilag tehát még mindig beljebb vagyok a kisebb tárhellyel, de kisebb 0-24-es fogyasztással, mint a nagyobb tárhellyel, nagyobb hálózati sebességgel, de jóval nagyobb fogyasztással. Lehet, hogy kicserélem a netbook 120 GB-os HDD-jét egy 500-asra, de egyelőre ezzel is tök jól elvagyunk. :)

    (#57752) Mukucs
    "A mostani 20as, egyébként teljes mértékben hozza azt a sebességet a speedtestes kép alapján?"

    Nem. Ha 20 Mbps-os neted van, akkor a 16 Mbps már-már szégyenletes. :N De ne csüggedj, nálam a 20 megás ADSL csak 13-14 Mbps-ra volt képes. :D

  • cinemazealot

    addikt

    válasz jmuranyi #57758 üzenetére

    Igen-igen, több gépemben alkalmaztam már ezt a cserét. :K De itt nem nagyon érné meg, ez nem egy nagy terhelésnek és sok fájlolvasásnak kitett szerver, ez csak egy kis helyi NAS, egyszerre legfeljebb 1 felhasználói hozzáféréssel és némi torrent kezeléssel.

    Az a technológiai korlát 24 Mbps környéke, legalábbis mintha ezt olvastam volna dchard ADSL témájú cikkében. Természetesen ez egy elméleti maximum, amit néhány 100 méterrel a központtól már csak hírből ismerni. Volt egy időszak, amikor megpróbáltam jobb modemet beszerezni annál, mint amit a T sózott rám anno, de mint kiderült, ez egy kissé komplikáltabb szakma, amihez én nagyon kevés vagyok. :B Szóval maradtam a nálam mérhető 13 Mbps-os gyakorlati maximumnál. Egyedül az fog hiányozni, hogy míg a mostani 120 megás kábelnet falu szintű áramszünet esetén azonnal megszűnik, az ADSL -- a telefonközpontok szünetmentesítésének hála -- akkor is működne.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Kowi84 #57777 üzenetére

    Az alábbi (elég alternatív) ötleteim volnának:

    1.
    Ha nem számít, hogy hosszú a ping idő, akkor megoldás lehet a műholdas internet kapcsolat. Hátránya, hogy ennek a szolgáltatásnak alapértelmezésben 10 GB adatforgalommal bír a legkisebb csomagja (bár felárért lehet korlátlan opciót kérni), illetve számolni lehet készülék bérleti, valamint szolgáltatás aktiválás díjjal is. Elég sok a kompromisszum, viszont tök független minden magyar szolgáltatótól, és nincs hűségidő. Alaposan át kell olvasni a tudnivalókat.

    2.
    Ha viszonylag kietlen a környék, akkor érdemes lehet felállítani egy póznát a háztól nem túl messze oda, ahol még van jó mobil térerő, a póznára pedig felszerelni egy irányított antennával ellátott router-t egy mobil stick-kel, amit pl. napelemes-akkumulátoros elektromos rendszer működtet. A router a ház irányába lő, a házban pedig egy másik készülék (ugyanilyen antennával) jó rálátással beszélget vele. Az antennás megoldás helyett akár kábelfektetés is szóba jöhet (UTP és 230 V), így az időjárás sem lesz befolyásoló, és még akkumulátorozni sem kell a póznát. A póznára felszerelt webkamera pedig a házban lévő NAS-ra jegyzetelhet arról, hogy éppen ki akarja illetéktelenül megkaparintani a kihelyezett eszközeidet. :)

  • cinemazealot

    addikt

    Hi! Engedjetek meg egy elméleti jellegű kérdést: ha van egy min. 2 cserélhető antennával rendelkező router a lakás közepén (egy viszonylag elzárt közlekedőben), akkor vajon segít a lakás WiFi lefedettségén, ha a két antennát egy-egy 3 méteres antenna hosszabbító kábellel egyik és másik irányba kihúzom? A sebesség annyira nem számít (maradhatunk akár 54 Mbps alatt is), inkább a lefedettség és a stabil jel lenne fontosabb.

    Arra gondolok, hogy a WiFi kommunikáció lehet-e olyan, hogy a router az egyik antennával ad, a másikkal vesz? Mert ha igen, akkor ez az egyik antennát ide, a másikat oda megoldás nyilván nem lesz túl hatékony. De ha egy antennával ad is veszi is, akkor ezzel megoldható, hogy gyakorlatilag két AP-m legyen a lakás két átellenes sarkában egyetlen router képében?

Új hozzászólás Aktív témák