Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz DrDobos #88420 üzenetére

    Modem: Az internet nyelvét fordítja a helyi hálózatéra. Nálunk (Hu-ban) általában annak a végpontjáig a szolgáltatóé minden ami fizikailag létezik (pl usában lehet ilyet venni, sajátot és a szolgáltató egy felhasználó/ jelszó párossal engedi fel a netre az eszközt)

    Router: A hálózati adatforgalmat kezeli, adja ki az IP címeket, ha valami keres valamit a hálón (TV a NAS-t filmért, vagy ilyesmi) akkor ez válaszol vissza, hogy milyen címen keresse.

    (A switch az igazából okosabb port elosztó, az AP az meg wifi acces point hozzáférési pont).

    Amit mi kapunk doboz a szolgáltatótol a netkábel végére, az tartalmaz mindent:
    Modem: mert a másik vége a net
    Router: Mert a kéréseket kezeli
    Switch: 1 bemenetre 4 portot ad
    AP: ha wifis (az is egy switch ág, ha így vesszük)

    Ok újranéztem az üzid, és telenor: akkor ami kábelt írtam, az az XG mobilnet :)

    Infóm 95%-ig biztos, ha valamit félreírtam volna akkor bocsi :), majd javítanak...

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák