Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totopad

    senior tag

    Sziasztok! Tulajdonosa lettem egy új Acer laptopnak .A problémám, hogy minden egyes indításkor lelövi a routeremet (wifit) (tp link wr841n), de annyira, hogy csak reset-el jön rendbe. Mivel ezidáig a router hibátlanul kiszolgált két laptopot, 2 iphone-t (néha 4-et), egy Chromecast 2-őt, így az új laptop-on kezdtem el keresni a problémát.
    Amit eddig csináltam: a router nem 5ghz ready, így az illesztőprogi beállításainál visszavettem 2.4 ghz-re, a roaming értéket is a legalacsonyabbra állítottam. Magát a hálózatot nyíltról magánra állítottam. A legújabb firmware-ek vannak fenn mindenből. De semmi. Ugyanúgy lelövi a wifi-t.
    Ami érdekes, hogy van egy repeater-em, amit beállítottam a tp link-re, annál nem csinálja, de az csak g-s, tehát nem adja le a teljes sávszélességet (gúglin is rákerestem a problémára és kb ott is az volt az egyetlen valós megoldás, hogy állítsam át N-ről G-re a routert) és ez nem lenne hosszútávú megoldás.
    Nem vagyok síkhülye a háózatokat illetően, de ez már meghaladja az én tudásomat, így segítséget kérnék.

Új hozzászólás Aktív témák