Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unknownerror

    tag

    Sziasztok!

    BenQ 1070-esem néha rakoncátlankodik.
    "Új" korában játszotta, hogy egy pár perc működés után lekapcsolt az elülső ventillátora, és ennek hatására túlmelegedett, majd lekapcsolt. Visszakapcsolva normálisan működött. Rákérdeztem a szervíznél, mondták, hogy javítják. Mivel elég ritkán jött elő, el is felejtettem. Ez a hiba úgymond megszűnt (fél éve nem találkoztam vele, 4-500 óra ment le azóta)

    Viszont most előjött egy másik: Nem kapcsol ki a gép. Vetíti akár órákig, hogy "Kikapcsolás..". Egyik este elaludtam, éjszaka arra ébredtem, hogy valami még zúg.

    Semmire nem reagált, csak ha kihúztam. Ez kb két hete volt, visszakapcsolva normálisan működött, el is felejtettem ezt a problémát is.
    Tegnap este újra előfordult a jelenség, fél órát ment a kikapcsolás felirat, miután kihúztam.

    Erre van valakinek valami ötlete? Valami komoly dolog előszele lehet ez?

  • unknownerror

    tag

    válasz c4 #27435 üzenetére

    milszab: Nem szeretem, ha forrón kapcsol ki, szerintem nem véletlen van benne a hűtés. :) Amúgy a Kikapcsolás felirat eltűnése után gondolnám, hogy jön a "hűtés" etap, de nálam a kikapcsolásnál mintha lefagyna a gép. Amikor a túlmelegedés gond volt, akkor azthiszem nem updateltem, tehát szerintem a legújabb volt kb fél éve rajta.

    c4: Rákérezek náluk, hátha valami reset vagy update megoldaná, mert a képpel nincs gond, remélem hardveres baja sincs.

  • unknownerror

    tag

    Sziasztok!

    Van egy 2,5 éves W1070-em, 2050 körüli órával. Nagyjából jól működött ezidő alatt, végig egy mennyezeti konzolon tengette napjait.

    Mostanában (1-2 hónapja) feltűnt, hogy nem úgy indul, ahogy "szokott", másodpercekig halk, majd hirtelen felpörgeti a ventillátorát, majd elcsendesedik. Előtte a géppel szinte együtt indult a "nagy" ventillátor is, lassan felpörgette, majd visszavette a fordulatot. Azt gondoltam, hogy a fűtési időszak miatt változott meg, bár előtte ilyet nem csinált emlékeim szerint.

    Hétvégén kivételesen lekerült a konzolról, és városon belül máshol használtam.

    Először nem volt gond, de a 2. film után tűnt fel, hogy a sötétebb részek nem túl szépek, rossz a színátmenet, vagy hasonló, mellékelek képet róla. Ez már otthon készült, a forrás minősége hagy kívánni valót maga után, de a fullhd anyag is pont ugyanilyen, csak élesebb. A fény körüli rész is nagyon furcsa, de a bőrszínnél is ilyen. Értelemszerűen, ez rosszabb minőségű anyaggal se volt ilyen.
    Onedrive link

    Ha normál és eco között váltogatok, akkor ezek a hibás részek is "változnak", de normál módban is ilyen, csak más lesz az átmenet.

    Visszább olvasva lehetséges, hogy az izzó kezdi megadni magát? A hétvégén a kis rázkódás meg rátett egy lapáttal?
    Ezt le lehet még garanciáztatni, vagy ne erőltessem? :) Megvan valahol a garanciajegy, de nem tudom, hogy az izzóra is szól-e.

    Tudna valaki (akár privátban) kontaktot adni például a fentebb említett Batyóhoz?

    Üdv: Miklós

  • unknownerror

    tag

    válasz Rick4 #36685 üzenetére

    .DLL :

    Pici fejlemény: hangja nem más menet közben, de vibrál is a kép, normál és eco-ban is, színes részeknél jobban látszik, illetve többször gyorsan az egész kép is villogott párat, majd abbahagyta, miután eco-ra raktam. A színek is furcsák, a sárga szmájli inkább zöldes. Inkább kikapcsoltam. Most visszakapcsoltam, újra jók voltak a színek, de ahogy melegszik, egyre rosszabb, kb 5 perc alatt ilyen lesz:
    Nem tudom mennyire jön át, bekapcsoláskor eléggé hasonlít a notebook színeihez.

    Esetleg plusz info lehet, hogy nagyon régóta (lehet egy éve) 60Hz-en ment, most pedig 3D-ztünk, 24Hz-es forrással.

    Rick4:

    dejó, szerintem tudta ezt :D 2039 óra van a masinában.

    Pedig direkt puha dobozban szállítottam, ki volt tömve, nem csak úgy beb@sztam a csomagtartóba, meg amúgy is, 2 km-t vittem, nem a világ végére. Lehet már régebben is ilyen volt, de sokszor elalváshoz kapcsoltam be valamit, lehetséges, hogy nem tűnt fel félálomban. De visszagondolva, a színek villogása lehet, hogy előfordult már, csak abbahagyta, nem foglalkoztam vele, de a színek eddig jók voltak, illetve az árnyékos részeken se volt rossz a színátmenet, ez feltűnt volna.

    Szerintem elkezdem leszerelni. :(

    [ Szerkesztve ]

  • unknownerror

    tag

    válasz vcsabika #36698 üzenetére

    (#36690) Beni2360:

    Igen lehetett ez is. Bátorkodtam szétszedni (csak a legfelső fedelet), óvatosan kifújtam a port, bár meglepően kevés volt benne, épphogy a ventillátor lapátokon volt egy kicsi. Ellenben bekapcsolás után most egyből forgott a "nagy" venti is, és szép egyenletesen gyorsult, amire panaszkodtam.

    (#36698) vcsabika:

    Hihetetlen :D Minden hiba megszűnt, lefele kezdtem el tekerni, kicsit próbálgattam a határait is fent-lent, és középre belőttem, gondolom ezzel nagy baj nem lehet. Ezer millió hála az ötletért.

    Az az érdekes, hogy egy angol fórumon ugyanezt találtam már rögtön az elején amikor a szín hibára kerestem, csak átsiklottam a megoldás felett. [link]
    The fix: bring up the hidden menu (Menu then Enter+Source on the actual projector). In the service menu adjust the CW delay until the bars are gone.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés