Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yodamastah

    őstag

    válasz ocsi12 #8573 üzenetére

    Egy 2000 lumenes projektor 3d módban általában olyan 800-1000 lumen között tud csak dolgozni, elmenek időszeletek a váltásokra, és nem tudja a 100% fényerőt ilyenkor. (eleve a gyári fényerő adatot nem szokták tudni)

    A szemüveg és a shutter miatti fényveszteség kb 85-88%. Azaz a végén a 2000 lumenes projektorookból ilyen 100-140 lumen lesz 3D-ben. Ezek nem elméleti adatok. Egy rakás 3d projektort mértem már szemüvegen kereszül vászonról. Olyan 3-4.5 footlambert amit a 220 széles vászonnal el szoktam tudni érni. És mindez új lámpákkal. 10 footlambert alatt már kezd sötét lenni a kép....

    Szóval a bővel elég lesz a fényerő az még 2.8as vászonnal is erős túlzás 260 váészon esetében. Olyan 6-8 footlambertet el lehet érni, ami már jó, de a bőven elég nem lesz a fényerő. Esetleg ki kell próbálni, és beleszámolni, hogy mondjuk 800 óránál már csak olyan 60-70% fényerő lesz.

    1.4es vászonnal ekkora méretnél max 4 footlamberttel lehet számolni. Még ez is nézhető, de az biztos hogy nem lesz világos a kép. És ahogy öregszik a lámpa egyre rosszabb lesz.

    Szóval ezért szoktam javasolni, hogy 3Dben 200-220cm fölé ne nagyon menjünk. Egy 2.8as vászon tényleg sokat segít, de az 2Dre nem lesz az igazi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák