Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szepi0808

    senior tag

    Érdekes dolgok hangzottak el, amivel nem értek egyet, pedig aztán mondhatom, hogy van tapasztalatom, főleg itthon különböző vásznakon mértem elég sokat és elég sok projektor is van benne. Jelenleg is 2db fix keretes vásznam van egymás mögött, amit szoktam cserélgetni attól függően ki mire kíváncsi. De mióta lézer projik vannak, amiknek elég fényereje van a 0,8 ALR-hez is, azóta csak arra vetítek, így kizárva szinte 0-ra bármilyen fényvisszaverődést. Hiába sötét a szoba 136" felület tuja világosítani a szobát és érkezik is vissza fény a vászonra, ami tud rontani a kontraszton.
    Még hogy a 0,8 gain ALR vásznon nincs fehér? :D Kalibrálni kell hozzá a projektort, de a fehér az fehér. Sőt két fehér vászon sem ugyanaz a kalibrációt kívánja, hacsak nem ugyan az a vetítő felület van benne. Ezt is tapasztaltam.
    Én is ALR-t használok jelenleg a moziszobában:

    Ez csak a saját mérésekről a mappák:

    Ez 1.0 WB Sony 590

    Ez 0.8 ALR Sony 590

    Nincs jelentősége a gainek a natív kontrasztra! De a fényerőnek sincs!

    Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

Új hozzászólás Aktív témák