Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz pocokxx #1999 üzenetére

    Ebay-en mindre jön még a posta, nézegesd meg őket, melyik mennyi!
    Van egy jobb is, erről olvashatsz a blogomban a negatívumaival (azaz nem a legkönnyebb felprogramozni rendesen) egyetemben.

    Az egyszerűbb 300-at ajánlom, ha csak egy proji alap dolgaira kell.

    hdcsaba87: igen, fáj, ha nagy fényerőt kell nézni hosszabb ideig. A szobát is bevilágítják, így a falakról a vászonra visszavert fény rontja a kontrasztot.
    + nagy fénynél nem egyszerű (olcsó) jó feketét elérni, szóval a sötét jelenetek is rosszabbak lesznek.

    Attól függ. Vannak olyan TV-k, amik csak simán 100 Hz-esek. Egy DLP proji meg akár 1000 Hz-en villog. (Színenként.) De a teljes kép is lesz több száz Hz.
    Amit kap képet, az viszont felskálázva sem lesz több, mint 50 Hz, szóval elmosódást fogsz tapasztalni. Már így van a lemezen a film, mert ha tű éles képeket raknának rá, akkor vibrálna-akadozna, nem lenne túl élvezhető. Ugye minél nagyobb a kép, annál láthatóbb lesz ez.

    Van olyan TV, ami a 100 Hz alatt tényleg csinál normális 100 FPS-t, 100 külön képet.
    Általában a drágább modellek, és elég rendesen észrevehető késéssel. Mondjuk játszani nem lehet rajtuk, mert késik.
    Ha olyan nagyon sima, úsztatott képet ad egy TV, akkor az ilyen. Projiknál nem láttam, hogy tudna ilyet, de nem is kéne. (Persze lehet, hogy van!)

    Minden esetre egy DLP a technológiájából adódóan nem fogja elmosni a képet. A proji rész nem.
    Mondjuk egy pár éves LCD TV-re azt mondják, 8 ms. Mégis látod, hogy csíkot húz a kép. Következik, hogy több nagyságrenddel hazudnak.
    A DPD chip-nek elméletileg pár us-os váltási ideje van. (1000 us = 1 ms) Kell is, mert csak világít / nem világít állása van, a szürke árnyalatokhoz villogtatja nagyon gyorsan az adott pixelt.

    Na, szép hosszú lett, remélem érthető is.

    "Másik, olvastam olyat ha valaki sokat nézi a projektort akkor elfárad a szeme.
    Ez mennyire igaz? Vagy csak valamely típusoknál lehet ilyet észrevenni?"

    Igen, elfárad. Már csak azért, mert nagy képet kell néznie, és egy film vagy játék elég mozgalmas.
    Valamint a vibrálás nem természetes (az LCD-s ezért jobb), ezért fáraszt. (Olyan, mint az mp3-at összerakni, fárasztja az agyat.)
    De szokható. Nekem eleinte fájt a fejem, ha sokat néztem. Kompromisszum ez is, mint minden.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák