Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fixer_SH

    tag

    Hello sracok!

    Szeretnem fejleszteni a gepemet.
    A mostani konfigom: Asus P4P800E Deluxe, Celeron 2.4GHz, 512Mb RAM, Innov3D Ti4200 Video In, Video Out, AGP

    Ket proci (es hozzajuk valo alaplap) kozott vacilalok:
    - A64 3000+ Venice (32k HUF), + Asrcok 939Dual-SATAII (15k HUF)
    - Intel 630 (3GHz + Hyper-threading + 64bit), + Asrock 775Dual880Pro (13k HUF)

    Amire hasznalnam:
    - blender + yafray, szorfolgetes mikozben a yafray szamol, homevideo vagas + tomorites + DVD-re iras, PIC programozas, zenehallgatas, 1-2 jatek nem a legujabbak kozul
    - mindezt Linux-on (Debian vagy Ubuntu) es Windows-on

    Azert ekozul a ket alaplap kozul valasztanek, mert a VGA kartyam AGP-s es meg vagyok vele elegedve es csak ezen a ket alaplapon van AGP es PCI-E csatolo is. A PCI-E a kesobbi fejlesztesnel johet jol.

    Biztos van Koztetek olyan akinek van tapasztalata hyper-threading-es es 64 bites procival, esetleg meg mindez Linux-on. Mennyire eszreveheto a HT ''segitsege'' ha tobb programot is futtatok egymas mellett?

    Elore is koszi a valaszokat,
    Fixer

    Debian

  • Fixer_SH

    tag

    válasz wassermann #479 üzenetére

    Ubuntut A64-re optimalizaltak???
    Es 64 bites Intel procival nem is megy? 64 bites temarol nem tudok semmit, de szerintem le lehet forgatni a kernelt 64 bites Intel-re is.. mondjuk a progik mar mas kerdes.. progi nelkul meg nem sok ertelme egy leforgatott kernelnek:)

    Tovabbra is dilemmazok...

    Debian

  • Fixer_SH

    tag

    Hello!

    Ma lattam egy arlistaban P4 805-os procit... dupla magos, 2.66GHz, 2Mb cache, 64bit, igaz csak 533MHz-es FSB-je van. Mit szoltok ehhez 29k+AFA-ert? A masik egy P4 630-as, 3GHz, 800-as FSB, 64 bit, 2Mb cache, egy magos HT-s... 35k+AFA-ert...

    mostaztan dilemma... duplamagos procit, vagy ne duplamagos procit...

    Debian

  • Fixer_SH

    tag

    No.. nezegetem az inteles alaplapokat, amik tudjak a PCI-E-t es az AGP-t is.
    Van tobb is, amin mind a ket videokartya foglalat megtalalhato, viszont nem ertem a PCI-E csatikat.. az 1-szeres az egy kb. olyan hosszu, mint a PCI, csak forditva van (az elvalaszto muanyag pocok a masik vegehez kozelebb van), a 16x-es PCI-E meg egy kb. 5cm-es csati??? jol gondolom en ezt?

    Azert kerdezem ezt, mert mint irtam, AGP-s kartyam van most, es nem akarom lecserelni, csak az alaplapot, meg a procit. Viszont ha kesobb majd le akarnam cserelni valamiert (mert nagyon elavult, vagy mert mondjuk tonkremegy), akkor majd be kell tudnom rakni az akkori PCI-E VGA kartyat az alaplapba. Szoval.. mi ez az 1x-es 16x-es csatlakozo? Lattam par mostani PCI-E VGA kartyat, mindegyiken a hosszabb csati van, ami kb. olyan hosszu, mint a PCI csati.

    Szoval.. ezek versenyeznek LGA775-ben:
    Asrock 775DUAL-880PRO (a leiras szerint tamogatja a dual core-os procikat)
    Asus P5V800-MX (a leiras szerint nem tamogatja a dual core-os procikat)
    Asus P5VD1-X (a leiras szerint nem tamogatja a dual core-os procikat)

    Kb. ennyi..

    jah.. es par hozzaszolassal korabban ajanlotta valaki a Pentium M szeriat.. HAAAT.. az baromi draga nekem :)

    Debian

Új hozzászólás Aktív témák