Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wetomi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van nekem az adatlapomon is látható öregecske AM3-as alapú 2 magos gépem Athlon II X2 245e procival, 45 W, 2*2,9 GHz. Úgy alakult, hogy kéne használnom egy windowsos programot, amit virtuális gépen tennék, mert nem akarok duál bootos rendszer összekalapálni.

    A jelenlegi két maggal is elvagyok tulajdonképpen, használható sebességgel fut a VM, mert van ssd és bőven ram is, de csak kellene egy kis plusz proci erő, a több mag...

    Mivel nem akarok költeni sokat már a ryzenek felfutása előtt, ezért megtartanám a fapados Termaltake TR2-R1 procihűtőmet is, amivel 90 W-os fogyasztás fölé nem illene belefutnom.

    A kérdésem az, hogy kerítsek inkább egy magasabb órajelű 2 magos Athlon II X2-t, pl 270-280-at 3,4-3,6 GHz környékén, így biztosan maradok 65 W-on belül.

    Vagy egy alacsonyabb órajelű X3, X4-es Athlont, ami papíron már túl van a 65 W-on, de még közelebb van hozzá, mint a 90-hez? Netán egy magasabb órajelű X3-as?

    Van-e jelentősége az L3 cachenek a virtuális gép futtatásánál, hogy esetleg X2-X3 Phenom irányba nézelődjek?

    Igazából az 450-460-as X3-as Athlonokban gondolkozok, a 3 maggal ár érték arányban egész jó kompromisszumnak tűnnek rövid távon.

    Az ötletek előre is köszönöm!

  • wetomi

    aktív tag

    válasz wsanyi #74546 üzenetére

    Nem használok sok rendszert, csak magát a host gépet és Virtual Boxban egy win 7-et, azon egy-egy programot ami most kell egy darabig. Egyelőre két magot kapott a VM, mivel nincs több és hiába nincs nagy terhelés a gépen, mind a host, mind a guest egy kicsit darabosabbnak tűnik, mint szeretném, ezért gondoltam hogy több mag kellene. Még nem merültem bele a régebbi AM3 tesztekbe, hogy mit jelent az L3 cache megléte vagy hiánya a virtualizációban. Bp-n lakok, majd egyeztessünk, hogy mennyire érdekel 245e.

Új hozzászólás Aktív témák