Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Comic

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az elmúlt 2-3 évben teljesen kiestem a HW információk köréből, evvel egyetemben az árakból is.

    Az idei év nyarán jött el a pillanat, amikor is rendszerfejlesztés lesz a porondon, de eléggé dilemmázok.

    I5-7600k vagy Ryzen 5 1600x a két kiszemelt variáns. Az olvasatomban a ryzen jobb lehet a proci önálló teljesítményében, mint az i5-el szemben, viszont az intel alá komolyabb és jobban felszerelt lapokat kínálnak a gyártók.
    A két chipset, ami szóba jön nekem (mivel ismét 2-4 évig nem lesz ezek után fejlesztés) az X370, illevtve a Z270.

    Az árak tekintetében az intel lapok néznek ki jobban, a procik tekintetében viszont maguk a CPU-k.
    Alaplap gyanánt az AMD alá egy Asus ROG Crosshair VI Hero-t képzeltem el, az intel alá viszont egy Asus ROG Strix Z270 H-E-F trió valamely tagja mocorog a fejemben (feltéve, ha rábukkanok a lényegi különbségre).

    Memóriát nézve már biztos a választás.: Corsair Vengeance LED 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz - CMU16GX4M2C3200C16

    VGA téren pedig szintén adott még a dilemma, de az egy későbbi mese, mivel azért nekem is megvannak az anyagi korlátaim. Egyenlőre marad a jelenlegi karim benne (R9 270), de a következő ráfordítás folyamán vagy egy ASUS Radeon RX 470 4GB GDDR5 256bit PCIe (ROG STRIX-RX470-O4G-GAMING), vagy egy ASUS GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit PCIe (ROG STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING) a jelenlegi befutó páros.

    Szóval maga a kérdés, hogy az AMD, vagy az Intel alapban gondolkodjak-e?

    (Kérek mindenkit, hogy a megszokott, megszállott ilyen, vagy olyan fanok hanyagoljanak, nem a szokásos AMD vs. Intel harcot szeretném látni, hanem tényekkel és érvekkel alátámasztott válaszra várok.)

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák