Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunterrop8

    csendes tag

    válasz Khelben #110850 üzenetére

    Akkor én is kitöltöm az összefoglalót, remélem tudtok segíteni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Annyira nem sürgős, a mostani notebook is működik, csak már nem az igazi sajnos... Akár még 1-1,5 hónap is belefér mire újat veszek, szeretnék előtte jól utánajárni melyik is lenne a legjobb választás.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200e körüli összeg, ezt a határt nem szeretném túllépni.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    A felsoroltak közül leginkább tervezésre használnám (AutoCAD), de ezt is csak ritkábban, nem gyakran hozom haza a munkát. Egyébként csak film nézésre, internetezésre használnám legfőképp.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Játszani már nem nagyon szoktam, de amiket szeretek (szerepjáték) azok se igényelnek erőművet, vagyis ezt a pontot nem igazán kell figyelembe venni.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6", igazából ez a legjobb méret, se kisebb se nagyobb (de persze nem ez az elsődleges szempont, vagyis ha pl picivel nagyobb az sem gond). A mostani felbontása 1366x768, ennél kisebbet nem szeretnék.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nagyon ritkám hordozom, 99%-ban otthon használom. De ettől függetlenül nem szeretnék gagyi minőséget.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem lényeges, van saját.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Minimum 8GB RAM, ennél kevesebb semmi képpen sem. Óriási tárhelyre nincs szükségem, a mostaniban is 500GB van, és bőven elég (van külső HDD-m). Viszont SSD ha belefér a keretbe mindenképpen jó lenne, de ha ez a többi hardver rovására megy (Van benne SSD, de a CPU,GPU, stb.. nem olyan jók) akkor nem fontos.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Semmi.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Bevallom őszintén nem szeretek használt elektronikus dolgokat venni (hozzáteszem még sose vettem), nem nagyon bízok meg az ilyen dolgokban.

    Már én is keresgéltem, és találtam is néhányat ami szóba jöhetne. Ezek közül az ASUS-al szimpatizálok a legjobban (most is ASUS van és imádom, nagyon jól bírja az éveket), de azért a hozzáértők véleményére is kíváncsi vagyok. Mit gondoltok erről, esetleg van jobb választás?

Új hozzászólás Aktív témák